Мабуть, нікому не потрібно говорити про те, навіщо регулярно обслуговувати автомобіль чи пральну машину. Але коли мова заходить про садовий інвентар, то багато людей впевнені, що йому увага не потрібна. Бо навіщо? Автомобіль та пралка — це ж складні механізми. А ось інструмент для роботи в саду та на городі дуже простий. Але це неправильний погляд на ситуацію.
Почнемо з того, що залишки рослин, землі та вологи можуть призвести до корозії металевих частин і трухлявості дерев’яних. Так, ефект не буде миттєвим, але поступово наслідки накопичуватимуться. А щоб цього не сталося, потрібно очищати й протирати інструмент після кожного використання. Так, це потребує 5-10 хвилин вільного часу. Але заробляти на новий інвентар доведеться значно довше.
Нерухомі металеві частини достатньо просто гарно протерти. Якщо ж вони рухаються, то необхідно також змастити їх оливою чи спеціальним мастилом. Завдяки цьому не лише корозії не буде, але й користуватися інструментом буде приємніше, бо вони плавніше та легше рухатимуться. А секатори, садові ножиці та інший ріжучий інвентар також треба гострити й підтягувати, якщо він розкрутився.
Дерев’яні ручки потрібно змащувати лляною олією 2-3 рази за сезон та перед зимовим зберіганням. Завдяки цьому вони менше тріскатимуться, не так сильно зношуватимуться та будуть приємніші на дотик. Також можна пофарбувати дерево. Це теж непоганий варіант, та й можна підібрати декілька відтінків, щоб легше розрізняти інструмент між собою по ручках.
Також перевіряйте місце кріплення металевих частин до ручок. Після тривалого використання воно завжди слабшає, через що інструмент “бовтається” на ручці. Користуватися таким інвентарем хоч і можливо, але не зручно. Тому потрібно відновлювати якісне кріплення.
Також дуже важливо правильно зберігати інвентар. Велика вологість, погане провітрювання та/або прямі сонячні промені можуть нашкодити інструменту. Акумуляторну техніку потрібно зберігати без батарей, а самі АКБ перед тривалою неактивністю треба зарядити до 40-60% (не більше, не менше). Бензиновий інструмент в зимовий період необхідно зберігати без пального та мастила.