Обрізка троянд є дуже важливою. Зазвичай її проводять навесні та восени. Весною треба прибрати слабкі та пошкоджені морозами пагони, а також сформувати гарний кущ. Обрізка восени дозволяє підготувати рослину до холодів. Зазвичай обрізані пагони після цього опиняються у смітнику. Але тільки не у досвідчених садівників! Виявляється, їм можна знайти чудове застосування.
Зрізані пагони можуть подарувати садочку нові кущі троянд. Для цього їх нарізають на живці довжиною 20-30 см. Верхній зріз роблять прямим над брунькою, а нижній — навскіс під нею. Така техніка не випадкова: косий зріз знизу сприяє кращому укоріненню та формуванню потужної кореневої системи.
Для посадки живців готують грядку. Можна на відкритому ґрунті, а можна в теплиці. Важливо правильно саджати живці: вони мають бути під кутом 45°, і “дивитися” з півночі на південь. Над ґрунтом достатньо залишити 1-2 бруньки. Після висадки троянди радять полити мікоризним добривом, яке не лише допомагає живцям краще вкорінитися, але й позитивно впливає на сусідні рослини.
Якщо висаджуєте перед зимою у відкритий ґрунт, то живці обов’язково треба накрити, бо морози їх пошкодять. Для цього підійде опале листя, скошена трава або ялинкові гілки. За правильного догляду вже до наступної осені можна отримати молоді саджанці троянд.
Але якщо ви вже зробили багато саджанців, а пагони все ще залишилися, то можна використати їх інакше. Якщо подрібните їх, то додайте в компост, це його збагатить. Але перевірте спочатку кожну гілку, бо якщо там є навіть малесенькі ознаки хвороб, то замість користі буде шкода. Якщо пагони досить міцні, то можна зробити з них кілочки для підтримки інших рослин. Це дуже класна ідея, бо такі кілочки дуже органічно впишуться в ландшафт.