Чи знали ви, що в агроволокна є дві сторони, які виконують абсолютно різні функції? Ваші грядки отримуватимуть користь тільки тоді, якщо ви правильно їх застосовуватиме. Візьміть агроволокно та погладьте кожну зі сторін. Ви одразу відчуєте, що одна з них шорстка, інша — гладка. І це не просто так.
Шорстка сторона має мікропори, які гарно пропускають воду. Тому при укриванні її треба класти догори, якщо потрібно, щоб рослини отримували вологу. Наприклад, це підходить для полуниці. А ось гладка сторона воду відштовхує. Тому її треба розміщувати зверху, якщо потрібно, щоб всередину волога не потрапляла. Це може знадобитися і взимку (наприклад, для укриття троянд), і влітку (для захисту помідор від опадів).
Але це не все, що треба враховувати при використанні та виборі агроволокна. Важливим також є колір. Якщо агроволокно біле, то воно треба для створення комфортних умов. Тобто рослини під таким накриттям можуть отримувати достатньо світла, що сприяє росту. Якщо ж агроволокно чорне, то завдяки цьому в ґрунті краще утримується волога. Це корисно в багатьох ситуаціях. Наприклад, для кущів. Також чорне агроволокно майже зупиняє ріст бур’янів влітку. Перевага цього очевидна — господарям треба рідше та менше полоти.
Щільність агроволокна також важлива. Легке (близько 17-23 г/м²) підійде для ранньої весни. Також воно може захистити рослини влітку від надмірного сонця. Середнє (приблизно 30-42 г/м²) підходить для непогоди, добре захищаючи рослини від сильного вітру та помірних морозів. А дуже щільне агроволокно потрібне для зимового укривання, теплиць тощо. Воно може витримати морози навіть до мінус 10°C.