Частота серцебиття є одним з найважливіших життєвих показників, за яким можна судити про здоров’я серця. Якщо він в нормі, значить ваш «мотор» працює справно, але іноді можуть виникати збої. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, який пульс говорить про наявність тахікардії і що до неї призводить.
Який пульс нормальний, а який ні
Частота пульсу в стані спокою повинна знаходитися в межах від 60 до 80 ударів в хвилину, хоча за певних умов норма може бути трохи меншою (у спортсменів), і трохи більшою (у жінок і молодих людей).
Якщо число серцевих скорочень виходить за зазначені рамки, то мова йде про наявність однієї з двох патологій — брадикардії або тахікардії. При першій пульс менше 60, при другій — від 90 і вище.
Причини розвитку тахікардії
Прискорене серцебиття може спостерігатися в різних випадках, включаючи побічні ефекти хвороб серця та інших органів:
- Серцева недостатність — через знижену активність міокарда виникає кисневе голодування, а кровотік при цьому сповільнюється. Щоб компенсувати нестачу, серцевий м’яз змушений скорочуватися частіше.
- Анемія — характеризується низьким процентним вмістом гемоглобіну в результаті дефіциту кисню. Знову-таки, для усунення дефекту серце працює інтенсивніше.
- Тиреотоксикоз — надмірне утворення гормонів щитовидної залози, при якому часто спостерігаються тахікардія та інші види аритмії.
- Лихоманка — при підвищенні температури пульс завжди частішає. В середньому на градус серцебиття збільшується на 8-12 ударів в хвилину.
- Захворювання легенів і бронхів — астма, бронхіт, пневмонія та інші хвороби дихальних шляхів супроводжуються нестачею кисню, через що, як ми вже з’ясували, серце починає працювати швидше.