Іноді деякі люди відчувають металевий присмак у роті, немов на язику опинилася монета. Якщо раптом він занадто явний, це насторожує, адже починає здаватися, що це симптом якоїсь небезпечної хвороби. А й справді, смак заліза може сигналізувати про гепатит, збої в роботі нирок, онкологію, цукровий діабет.
Важливо розуміти, що на тій стадії, коли з’явиться характерний присмак, ці захворювання вже проявлять себе іншими симптомами, так що пропустити їх складно. Це стосується наступного:
- постійна слабкість;
- загальне погіршення самопочуття;
- набряки;
- безпричинна втрата або набір ваги;
- регулярні болі.
У таких випадках не зволікайте з походом до лікарні. Якщо ж ніяких скарг немає, а металевий присмак все одно є, його причини, найімовірніше, безпечні. Про них ми і розповімо в нашій сьогоднішній статті.
Смакова чутливість
За сприйняття гіркого, солодкого, солоного та інших смаків відповідає язик, на поверхні якого розташовані безліч смакових рецепторів. Вони передають сигнали в головний мозок, як тільки в рот щось потрапляє, після чого відбувається інтерпретація смаку. Залізом же, як правило, віддає кров.
Погана гігієна порожнини рота
При недостатньо ретельному чищенні зубів може розвинутися пародонтит, що супроводжується кровотечею ясен, візуально навіть непомітною. Але рецептори настільки чутливі, що фіксують саму мінімальну кількість крові.
Те ж стосується занадто жорстких щіток або зайвої енергійності під час чищення. Намагайтеся не травмувати ясна.
Інтенсивний спорт
Якщо ви відчуваєте металевий присмак, коли займаєтеся спортом, не лякайтеся. Старанне тренування супроводжується більш активною роботою легень, відповідно до них приливає більше крові і всередину потрапляє невелика кількість кров’яних тілець. При видиху вони якраз таки і опиняються на язику.
Застуда
Під час хвороби практично завжди страждають смакові рецептори, в результаті чого в мозок передається неправильна інформація про смаки. Потрібно лише одужати і все пройде.