Час від часу буває, що їжа потрапляє «не в те горло», але частіше за все покашлювання виправляє ситуацію. Однак не виключено, що така неакуратність може обернутися трагедією. Саме тому кожен повинен хоча б мати уявлення про правила першої допомоги. Сьогодні ми розповімо, що робити, якщо подавився, а поруч нікого.
Інструкція
Для початку варто відзначити, що верхні дихальні шляхи можуть закупоритися частково або повністю. У першому випадку хоч і з труднощами, але все ж можна дихати, кашляти і навіть говорити. У другому нічого з цього зробити неможливо.
Якщо ви задихаєтеся, пам’ятайте, що на все про все у вас є близько півтори хвилини, через цей час більшість людей непритомніє. Як би складно це не було, заспокойтеся і постарайтеся не панікувати, оскільки так ви не зможете зосередитися і погіршите ситуацію.
Ось як ви можете собі допомогти:
- Нам знадобиться спинка стільця, тільки не на коліщатках, край ванни або будь-який інший жорсткий вузький предмет, щоб на нього можна було навалитися. Нахиліться і підлаштуйтеся так — верхня частина живота повинна знаходитися над спинкою. Після цього розслабте ноги і різко наваліться. Завдяки цьому застряглий шматочок їжі вийде виштовхнути.
- Другий спосіб за принципом такий же, як і перший. Встаньте на коліна, обіпріться прямими руками об підлогу, потім різко розведіть їх в сторони і впадіть грудьми на підлогу. Удар підвищить тиск в легенях і чужорідний предмет вилетить.
- Скористайтеся прийомом Геймліха. Зберіть одну руку в кулак, притисніть її на пару см вище пупка так, щоб великий палець торкався живота. Другою рукою обхопіть кулак і зробіть 5 різких натискань на себе і вгору, неначе вас хтось обхопив ззаду.
Чого робити категорично не можна
Коли хочеться кашляти, ні в якому разі не придушуйте це бажання. Крім того, не можна хапатися двома пальцями за те, що застрягло в горлі — так можна легко проштовхнути його далі, що не приведе ні до чого хорошого. Якщо ви бачите чужорідне тіло, допустимо ковзаючим рухом одного пальця спробувати зрушити його з місця і тільки потім видалити.