Що це таке і з чим його вживають
Мигдальне молоко – низькокалорійна альтернатива класичних коров’ячого або козячого молока. Складається воно всього з двох інгредієнтів – мигдаль, перетертий у борошно, і вода. Його дуже легко виготовити, та ще й у великій кількості, так що це відмінний варіант для тих, хто вирішив зайнятися своїм здоров’ям в домашніх умовах. Використовують його як звичайнісіньке молоко – додають в напої, в блюда, вживають в первозданному вигляді, якщо припало до смаку. Загалом, повністю замінюють звичайне молоко з ужитку на мигдальне.
Користь – міф чи ні
Молоко з мигдалю дійсно має деякі властивості, що сприяють поліпшенню здоров’я. За рахунок наявності клітковини воно значно покращує метаболізм, розганяє травний тракт і серцево-судинну систему. Завдяки цьому нормалізується цукор в крові, зміцнюються м’язи, кістки і зуби, так як мигдальне молоко практично не містить в собі вуглеводів, зате є вітаміни групи В, вітамін D і кальцій. Якщо мета – зниження ваги, то цей напій теж допоможе, оскільки є низькокалорійним дієтичним варіантом коров’ячого молока, що дозволяє не відмовлятися від улюблених страв з використанням молока, але при цьому худнути. Також вважається, що мигдальне молоко сприяє омолодженню або ж відтягування старості – в продукті у великій кількості знаходиться вітамін Е, який захищає шкіру від впливу ультрафіолету (як відомо, саме через нього на шкірі з’являються зморшки і відбувається старіння шкіри). Через деякий час вживання в їжу цього рослинного молока шкіра починає сяяти, набуває здоровий і пружний вигляд.
Чим же і кому воно шкідливо
Хоч дорослим воно і корисно, але не рекомендується вживати його дітям, а також матерям під час годування грудьми. Мигдальне молоко містить кальцій, але не в такій великій кількості, щоб забезпечити зростаючому організму добре укріплений і розвинений скелет. При всьому бажанні оздоровити дитину краще дотримуватися класичного уявлення про молоко і вживати в їжу якісну продукцію тваринного походження.
Іноді в тренди можуть виводити і правда корисні і ефективні засоби, але все ж завжди краще зайвий раз перевірити, ніж покладатися на загальний рух.