Четвер, 1 Грудня, 2022

Вчені розповіли, чи потрібно мити м’ясо перед приготуванням

Багато господинь перед тим, як приготувати що-небудь м’ясне звикли промивати м’ясо. Вчені ж радять цього не робити, особливо, якщо мова йде про курку.

Група дослідників з Міністерства сільського господарства Америки спільно з колегами з Університету штату Північна Кароліна прийшли до висновку, що миття м’яса перед приготуванням істотно збільшує ризики заразитися бактеріальними інфекціями.

Справа в тому, що в сирому продукті, і тим більше в м’ясі курки, можуть міститися кампілобактерії і бактерії сальмонели. Вони є основними збудниками хвороб харчового походження. Якщо ж помити м’ясо, то ці патогени з бризками спочатку поширяться по раковині і оточуючих поверхням, а в підсумку рознесуться по всій кухні. Тим більше температура води буде недостатньою для знищення мікроорганізмів. Вмирають вони виключно від термічної обробки при температурі не менше 73 °C.

Щоб довести це, вчені провели невеликий, але показовий експеримент за участю трьохсот чоловік, які готували салат з курячими стегнами, населеними легко виявляючими нешкідливими бактеріями кишкової палички. Половині учасників сказали не мити птицю перед приготуванням, а людей з другої просили робити так, як роблять зазвичай.

В результаті 61% учасників другої групи спочатку прополоскали м’ясо перед струменем води і тільки потім почали готувати. У чверті з них кишкова паличка дісталася до салату навіть при тому, що після закінчення приготування вони вичистили кухню з використанням антибактеріальних засобів.

Очищена раковина при нормальному освітленні (зліва) і при перевірці її на бактерії (праворуч)
Очищена раковина при нормальному освітленні (зліва) і при перевірці її на бактерії (справа)

Убезпечити себе від сальмонельозу та інших харчових захворювань можна, дотримуючись таких рекомендацій:

  • готуйте м’ясо вже після того, як приготуєте все інше;
  • не використовуйте його упаковку повторно;
  • для оброблення сирого продукту користуйтеся окремою дошкою и ножем, які потім потрібно помити, як і робочу стільницю;
  • після роботи з м’ясом обов’язково мийте руки з милом в теплій воді не менше 20 секунд.

Зрозуміло, що якщо ви побачили на шматку м’яса бруд, осколки від кісток або прилипше сміття, його все ж потрібно обмити, але дуже акуратно, уникаючи розбризкування води. Після цього слід ретельно вимити раковину і усі найближчі поверхні гарячою мильною водою.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини