Кожен день ми повторюємо одні і ті ж дії, на які не звертаємо особливої уваги і не надаємо їм значення. Однак це не скасовує того факту, що разом вони чинять негативний вплив на спину, викривляють поставу і в цілому погано позначаються на здоров’ї.
Відсутність контролю за поставою
Як не парадоксально, але постава залежить від здоров’я спини, а здоров’я спини — від постави. Саме тому не сутультесь, коли сидите за столом або працюєте, коли перебуваєте в дорозі або дивитеся фільм. Прогин в хребті повинен бути мінімальним, положення тулуба має бути наближене до прямої лінії.
Вдома можна намагатися ходити з книгою на голові. Крім користі для постави, таке тренування зміцнює м’язи шиї і навіть вирішить проблему другого підборіддя.
Довге сидіння
У сидячому положенні міжхребцеві диски змушені витримувати додатковий тиск. Якщо сидіти часто і довго, вони втрачають до 10% вологи через навантаження, в результаті ви ризикуєте заробити хронічні болі в спині. Щоб уникнути цього, періодично переривайтеся на зарядку і обов’язково гуляйте пішки.
Відсутність активності
Щоденні півгодинні прогулянки сприяють зменшенню больових відчуттів в попереку, так що навіть стандартний спорт потрібно доповнювати руховою активністю. Звичайно, якщо ви не на самоізоляції.
Занадто часте користування гаджетами
Погодьтеся, тримати смартфон на рівні очей на витягнутій руці незручно. Більшість людей нахиляють голову вперед, а важить вона в середньому 5 кг. Більш того, кожні 15 градусів нахилу супроводжуються збільшенням навантаження на шийний відділ хребта. Якщо робити так щодня, у вас завчасно почнуться запалення і розтягування, які можуть призвести до защемлення нервів, деформацій шиї і утворення гриж.
Надія на масаж
Звичайно, регулярні сеанси масажу розслаблюють, усувають защемлення і полегшують стан. При цьому назавжди позбутися від проблем зі спиною завдяки такому способу не вийде. Він ефективний тільки в якості тимчасової допомоги.
Неправильна взуття
Як у дітей, так і у дорослих через носіння неправильного взуття може деформуватися стопа. Від цього порушується опорна функція, ноги втомлюються швидше і викривляється постава. Йдеться про вузькі туфлі, високі каблуки, черевики, кеди і балетки на пласкій підошві.
Сон на м’якому матраці
Матрац не повинен бути надто жорстким, але і перину брати не можна. Перший загрожує порушеннями кровотоку, а друга призводить до проблем з хребтом. Особливо це стосується людей із зайвою вагою, коли м’яка поверхня прогинається і людина спить немов у гамаку.
Ідеально вибирати матрац, що повторює вигини тіла і не дозволяє провалюватися.
Підняття тягарів з нахилом вперед
При підйомі вантажу з нахилом напружуються м’язи попереку, а це єдиний рухливий хребетний відділ. Він же і приймає на себе такі навантаження. В результаті пережаті нервові закінчення викликають болі, які згодом переходять у хронічні.
Вихід з цієї ситуації є — присідайте, коли збираєтеся підняти щось важке, переносячи вагу на ноги.