Яку користь для здоров’я несе звичайнісінька цибуля

Цибуля часто зустрічається як в кулінарних, так і в лікувальних рецептах народної медицини. Пов'язано це з її складом, який і визначає корисні властивості.

Цибуля є практично на кожній кухні, адже ми дуже часто використовуємо її в кулінарії. Причина не тільки в тому, який смак вона надає стравам, а ще й в користі для організму. З’їдаючи в день по одній цибулині середніх розмірів, як в сирому, так і в приготованому вигляді, ви допоможете своїй імунній системі в боротьбі з вірусними захворюваннями.

Звичайно, є і побічний ефект у вигляді неприємного дихання, хоча при помірній кількості це не стане проблемою. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, чим же цей овоч так корисний і якими лікувальними властивостями він володіє.

Хімічний склад і калорійність

Зрозуміло, що користь цибулі визначається її складом:

  1. Флавоноїд кверцетин — відомий своїми антиоксидантними властивостями і протизапальною дією.
  2. Ефір аллицин — є природним антисептиком з антибактеріальним, антивірусним і антигрибковим ефектом, він же і надає цибулі характерний різкий смак і запах.
  3. Фруктани — фруктозні полімери, що не переваруються, які стають живильним середовищем для корисної кишкової мікрофлори.
  4. Сапоніни — ці речовини розріджують мокротиння в бронхах, сприяють секреції шлункового соку.
  5. Вітаміни A, B і E — активізують імунітет, сприяють загоєнню і відновленню шкіри, регулюють водний баланс, впливають на обмін речовин, підтримують зір і не тільки.
  6. Аскорбінова і нікотинова кислоти — перша виконує функцію природного щита організму, а друга бере активну участь в метаболізмі білків і амінокислот, розширює дрібні кровоносні судини, покращуючи тим самим мікроциркуляцію крові.
  7. Мікроелементи — залізо, калій, марганець, натрій, мідь, йод, фтор, фосфор, калій, магній і кобальт.
  8. Невелика кількість клітковини і органічних кислот.

Що стосується калорійності — в 100 грамах свіжої цибулі міститься всього 41 ккал.

Кухар плаче від цибулі
Кухар плаче від цибулі

Корисні властивості

При регулярному вживанні овоча ваше здоров’я скаже вам спасибі:

  • виводить з організму шлаки і токсини;
  • відновлює нормальний сон;
  • знижує ризик розвитку серцево-судинних хвороб;
  • знищує кишкових паразитів;
  • бореться з бактеріями, вірусами і грибками;
  • регулює рівень холестерину;
  • допомагає відновити дефіцит заліза в крові;
  • прискорює загоєння шкіри;
  • захищає суглоби від відкладення солей і тим самим запобігає подагрі;
  • стимулює роботу кишечника;
  • підвищує імунітет.
Лук в кулінарії
Цибуля в кулінарії

Протипоказання

Разом з усією тією користю, яку несе цибуля, вона має і ряд протипоказань. Так, з її вживанням в їжу варто бути обережним пацієнтам з панкреатитом, виразкою шлунка і 12-палої кишки, гастритом з підвищеною кислотністю. Не можна переборщувати з кількістю овоча гіпертонікам, оскільки в свіжому вигляді він активізує нервову систему, що позначається на тиску. Також цибуля здатна викликати загострення хвороб нирок і печінки, майте це на увазі.

Найчастіше заборона на цибулю носить тимчасовий характер, так що в будь-якому випадку з цього приводу варто порадитися з лікарем.

Популярне

Подібні новини