Чому навіть чхати потрібно правильно і як саме це робити

При будь-яких респіраторних захворюваннях важливо не тільки регулярно мити руки і користуватися антисептиками, а й правильно чхати. Ось як це робити.

Нинішній час змусив нас усіх навчитися регулярно мити руки з милом, користуватися антисептиками і дотримуватися дистанції з оточуючими. Не менш важливо і правильно чхати, причому це актуально при будь-яких респіраторних захворюваннях, особливо в період міжсезоння, коли імунна система ослаблена.

Якщо ви чхаєте під час застуди, з вашого рота розлітається слина, в якій міститься вірус. Оскільки таких бризок багато, то і збудників хвороби теж. Більш того, вони можуть відлітати на відстань близько восьми метрів і навіть залишатися в повітрі нерухомими на 10 хвилин. Виходить, всього лише один чих здатний заразити кожного, хто буде знаходитися в цей час в приміщенні.

Отже, яких правил слід дотримуватися під час чхання:

  • По-перше, обов’язково прикривайте рот і ніс, але не рукою, а серветкою. Після використання відразу ж викиньте її.
  • По-друге, якщо під рукою серветки немає, чхайте в згин ліктя. За рахунок цього ваші долоні залишаться чистими, тому ризик рознести заразу при дотику до предметів або рукостисканні значно зменшиться.
  • По-третє, ні під час, ні після чхання не торкайтеся долонями обличчя. Навіть якщо ви не хворієте, на руках можуть бути хвороботворні мікроби. Як тільки ви поторкаєте ними ніс або очі, найімовірніше, ви заразитеся через слизову.
  • По-четверте, чхнув, помийте руки з милом. У разі, коли зробити це неможливо, на допомогу прийде антисептик зі вмістом спирту не менше 60%.
  • По-п’яте, всі перераховані рекомендації точно так же стосуються і кашлю.

До речі, деякі люди заради дотримання правил етикету чхають, затиснувши ніс пальцями. Це в корені невірно, оскільки під час даного процесу потік повітря позбавляє нас від подразників. Відбувається це з досить високою швидкістю, за рахунок чого на стінки носових пазух чиниться тиск. Якщо прямо в момент чхання ви закриєте ніс, від цього можуть постраждати кровоносні судини, внутрішнє вухо і навіть барабанна перетинка. До того ж так в організмі залишаться всі мікроби, від яких він намагається позбутися.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини