У науці соплі називаються муконазальним секретом, який в основному складається з води, солі і білків. Щодня у нас виробляється близько півтора літрів слизу, причому більша частина стікає вниз і розчиняється в шлунку.
Як не дивно, проте у соплів безліч завдань від зволоження слизової і затримування пилу, до захисту від патогенів. А за їх кольором можна визначити, що відбувається у вашому організмі. Про це ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Про що говорить колір носового слизу
Кожен раз коли ви чхаєте під час застуди, у вас є можливість ближче познайомитися зі вмістом носа. Соплі бувають різного кольору:
- Прозорі — найздоровіший із здорових відтінків. Такий слиз буває саме тоді, коли ми буквально не пам’ятаємо про його існування. Якщо в ніс потрапить який-небудь алерген або різкий запах диму, кількість секрету збільшиться — так організм намагається швидше позбутися від подразника.
- Жовті — це явна ознака того, що прямо зараз ваш імунітет бореться з інфекцією. Імунні клітини лейкоцити активно прибувають до місця знаходження патогенів, де разом з ними гинуть і змиваються в слиз. Жовтіє він якраз таки через клітин.
- Білі — таке буває, коли ніс закладений. При розвитку застуди судини в носі запалюються, від чого сповільнюється рух соплів, вони втрачають воду і густіють. Часто здається, що їх просто тонна, але це через розпухлі тканини носової порожнини.
- Зелені — деякі люди думають, що зелений колір сигналізує про бактеріальну інфекцію, однак насправді це означає, що імунна система працює посилено, тому загиблих лейкоцитів разом з іншими відходами їх роботи стало більше. Якщо раптом зелений слиз не проходить протягом 12 днів і погано пахне, сходіть до лікаря.
- Коричневі і червоні — це сліди легкої кровотечі від сухої слизової, занадто старанного сякання або колупання в носі.
- Чорні — соплі бувають і такими. Найбільш часта причина криється в потраплянні до носа бруду або продуктів горіння тютюну. Зрідка це може бути ознакою розвитку грибкової інфекції.
Наостанок зазначимо, що крапля під носом, яка з’являється у морозний зимовий день — це зовсім не соплі, а конденсат. Нічого з ним не зробити, крім як витерти серветкою.