Одним з класичних ознак запалення легенів вважається гіпертермія або, кажучи простою мовою, підвищення температури. Однак реальність відрізняється від медичних підручників, оскільки це ідеальна клінічна картина, яка дозволяє вчасно виявити хворобу. Насправді у деяких пацієнтів буває пневмонія без температури і в нашій сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися, з чим це пов’язано.
Як організм реагує на зараження
Коли віруси і бактерії через слизову носа добираються до легень, починає розвиватися запальний процес. Поступово імунітет розпізнає чужорідні патологічні мікроорганізми, виробляючи імунну відповідь. В ідеалі вона виражається гіпертермією.
Якщо ж захисні сили організму ослаблені, пневмонія може протікати без температури, що істотно ускладнює своєчасну діагностику. Також це характерно для літніх людей.
Ось кілька факторів, що викликають порушення імунітету:
- хронічні захворювання — цукровий діабет, онкологія, проблеми серця;
- збої у виробленні імунних клітин;
- нестача кальцію і цинку, засвоювання яких з віком істотно погіршується.
Як розпізнати таку пневмонію
Як правило, якщо температури немає, хвороба все ж дає про себе знати іншими симптомами. По-перше, мова йде про зміну свідомості. Дуже часто в таких випадках першим підозрюється інсульт, але томографія легенів відразу прояснює ситуацію.
По-друге, не менш частою ознакою є задишка, причому вона поступово наростає. Це пов’язано зі зниженим насиченням крові киснем, що легко вимірюється пульсоксиметром. Найсильніше задишка виражена в той момент, коли в плевральній порожнині є рідина.
Що стосується методів діагностики, то найрезультативнішим способом розпізнавання запалення легенів вважається рентген грудної клітки.
Не варто чекати підвищення температури, якщо раптом виникнуть підозри на пневмонію. При будь-якому погіршенні самопочуття необхідно відразу ж виключити або підтвердити цю недугу та допоможе в цьому звичайний рентгенівський знімок.