Напади астми потенційно небезпечні для життя. Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо ваші симптоми не поліпшуються після використання рятувального інгалятора.
Кроки, які потрібно робити негайно, при астматичних нападах
Астматичний нападПід час нападу астми:
- зробіть все можливе, щоб зберігати спокій
- застосуйте свій інгалятор рятувального лікування
- стійте або сидіть прямо
Згідно з дослідженням 2013 року, стояння може допомогти збільшити потік повітря в порівнянні з сидінням або лежанням.
Якщо ваше дихання не поліпшується протягом декількох хвилин після використання рятувального інгалятора або якщо ви починаєте відчувати сонливість, прийшов час звернутися за невідкладною допомогою.
Домашні засоби
Деякі люди вважають, що додаткове лікування може допомогти при астмі. Але немає наукових досліджень, які б показали, що ці ліки будуть лікувати напад астми. Приклади таких засобів захисту включають в себе:
Ефірна олія евкаліпта
Згідно з дослідженням 2013 року, ефірні масла володіють протизапальними властивостями, які можуть допомогти в лікуванні астми. Одним з них є ефірне масло евкаліпта.
У 2016 році виявили, що 1,8-цинеол, основний елемент евкаліптової олії, зменшує запалення дихальних шляхів у мишей. Передбачається, що вдихання парів ефірного масла евкаліпта також може допомогти людям з астмою.
Важливо відзначити, що дослідження показали, що ефірні масла, включаючи евкаліпт, виділяють потенційно небезпечні хімічні речовини. Потрібні додаткові докази, але ці речовини можуть посилити симптоми астми.
Не забувайте дотримуватися обережності при використанні ефірних масел. Ніколи не використовуйте ефірне масло, якщо у вас приступ астми.
Ефірна олія лаванди
Лаванда – ще одне ефірне масло, яке обіцяє, вам допомогу.
У 2014 році встановлено, що вдихання дифузного ефірного масла лаванди може зменшити запалення від алергії, що допомагає при астмі.
Як і в разі інших альтернативних методів лікування, масло лаванди не слід використовувати в надзвичайних ситуаціях.
Дихальні вправи
Огляд досліджень 2014 року показав, що регулярні тренування дихання можуть поліпшити симптоми астми і психічне благополуччя. Це також може знизити потребу в рятувальних ліках.
Вправи спрямовані на зниження гіпервентиляції. Вони можуть включати в себе:
- дихання через ніс
- повільне дихання
- контрольоване дихання
Необхідні додаткові дослідження ефективності дихальних вправ при астмі. Це не техніка для використання під час астматичного нападу.