Лавровий лист знайомий багатьом, адже його часто застосовують в кулінарії, а в побуті цю пряність називають лаврушкою. Широке поширення вона отримала ще в радянські часи, оскільки з урахуванням дефіциту багатьох продуктів лавр був однією з найбільш популярних і доступних приправ. Вона була в кожному домі і нею приправляли практично всі страви.
Незважаючи на те що зараз вибір пряних трав набагато більший, лаврове листя як і раніше залишається фаворитом у безлічі господинь. При цьому далеко не всі знають, що цей кулінарний інгредієнт дуже корисний для здоров’я. Про це ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.
Склад лаврового листа
Хімічний склад листя лавра багатий на елементи природного походження, завдяки чому на їх основі готують цілющі настої і відвари, а ще з них добувають ефірну олію. У цій рослині містяться дубильні речовини, корисні жири, білки і вуглеводи, клітковина, фітонциди, антиоксиданти, калій, фосфор, марганець, селен, вітаміни A і C.
За рахунок всього перерахованого лавр надає велику користь для організму:
- зміцнює імунітет;
- позбавляє від безсоння і нормалізує сон;
- бореться з простудними і вірусними захворюваннями;
- прискорює обмін речовин і допомагає скинути вагу;
- виводить зайву рідину разом зі шлаками і токсинами;
- знижує рівень цукру в крові;
- пригнічує розвиток туберкульозу;
- приводить в норму артеріальний тиск;
- усуває неприємні наслідки алергій;
- покращує травлення, підвищує апетит;
- допомагає позбутися від неприємного запаху з рота.

Застосування в народній медицині
З огляду на таку велику кількість корисних речовин для здоров’я, лаврушку застосовують в фармацевтиці та в народній медицині. Лаврові відвари мають антисептичні, зміцнюючі, противірусні та заспокійливі властивості. Напій з листя цієї рослини допомагає при харчових розладах, запаленнях печінки, болю в суглобах, головних болях, хронічної втоми, набряках і навіть проявів бронхіту.
Величезний плюс полягає в простоті приготування:
- Візьміть 3 великих листа лавра і покладіть в каструлю.
- Залийте їх літром окропу.
- Поставте ємність на слабкий вогонь і прокип’ятіть протягом 3-4 хвилин.
- Перелийте відвар в термос.
- Дайте йому настоятися пару годин.

Як такий напій допоможе при високому тиску? Він має сечогінну дію, а сечогінні препарати часто прописують гіпертонікам.
Перед сніданком, обідом і вечерею рекомендовано випивати по склянці відвару з курсом лікування не більше 20 днів. Потім повинна послідувати двотижнева перерва.
Протипоказання
Звичайно, у лікувальних відварів навіть з натуральних трав є протипоказання. У випадку з лаврушкою це стосується вагітних жінок і годуючих мам, хворих на виразку, гастрит та інші захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Якщо раптом ви належите до якоїсь з зазначених категорій, обов’язково перед застосуванням засобу проконсультуйтеся з лікарем.