Перший раз в перший клас: МОЗ опублікувало правила адаптивного карантину для школярів і студентів

Головний санітарний лікар країни випустив постанову про правила навчання в школах і вишах під час адаптивного карантину. МОЗ України роз'яснює подробиці.

З самою Постановою ви можете ознайомитися на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України. Зведення правил було опубліковані вчора. Ми виділимо лише основні моменти, які потребують особливої уваги:

Переміщенні по коридорах
Переміщенні по коридорах
 1. При вході на територію навчального закладу співробітникам освіти, студентам і школярам в обов’язковому порядку безконтактним термометром робиться температурний скринінг. На територію навчального закладу і до освітнього процесу не допускаються ті, у кого температура тіла, за результатами температурного скринінгу, вище 37,2 градуса Цельсія і / або вони мають явні ознаки ГРВІ захворювань.
 2. Батькам учнів або стороннім людям, які не мають відношення до навчального процесу, забороняється заходити в будівлі шкіл / інститутів.

  Уроки в школі
  Уроки в школі
 3. Переміщення по коридорах учнями, студентами та освітнім персоналом здійснюється тільки в масках. Останні повинні знімати і утилізувати свої захисні маски один раз на три години. В аудиторіях і класах, де безпосередньо відбувається навчальний процес, присутні можуть знаходиться без масок індивідуального захисту.

  Навчальний процес
  Навчальний процес
 4. Вся відповідальність за порушення правил навчання під час адаптивного карантину несе безпосередньо керівник установи.

5. Рекомендується:

 • скласти графік навчання для рівномірного розподілу учнів
 • використовувати запасні пожежні виходи для зменшення великого потоку людей
 • при можливості проводити заняття на вулиці або в одному й тому самому приміщенні.
Робота столовок і буфетів
Робота столовок і буфетів

6. Робота буфетів та їдалень будуть регулюватися тими ж правилами, що і робота кафе і літніх майданчиків під час адаптивного карантину. А саме:

 • всі працівники сфери харчування повинні знаходитися в масках індивідуального захисту
 • відстань між столиками, не менше 1,5 метра
 • тип харчування “шведський стіл ” або коли продукти харчування розміщені на прилавках без індивідуальної упаковки – заборонений.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини