Згідно з дослідженням, вакцина проти грипу може знизити захворюваність хворобою Альцгеймера. Багатообіцяючий спосіб боротьби з цією найбільш поширеною формою деменції. Результати дослідження, які доводять це були представлені на міжнародній конференції, присвяченій хвороби Альцгеймера.
Результати по вакцині проти грипу
У першому дослідженні, представленому Альбертом Амрані, студентом четвертого курсу медичного факультету Макговерна Медичного наукового центру Техаського університету в Х’юстоні, був вивчений великий набір даних про стан здоров’я в США понад 9000 пацієнтів у віці старше 60 років.
У дослідженні представлені дані, які стверджують, що принаймні одна вакцинація проти грипу була пов’язана зі зниженням на захворюваності хворобою Альцгеймера на 17%. До того ж, для людей, які були вакцинації від грипу більше ніж один раз, дослідники відзначили додаткове зниження на 13%.
А що з приводу вакцини від пневмонії?
Що стосується вакцинації проти пневмонії, дослідники виявили, що у пацієнтів, які отримали цю вакцину до 75 років, імовірність того, що у них буде діагностована хвороба Альцгеймера, на 25-30% нижче. Найбільше скорочення, до 40%, спостерігалося у людей, які були вакциновані і не мали гена, що підвищує ризик захворювання. Одне уточнення: щеплення від грипу на додаток до пневмонії ще не знизило ризик хвороби Альцгеймера.
Як пояснити зв’язок між вакцинацією і початком хвороби Альцгеймера?
Деякі дослідники відзначають, що вакцина може допомогти зміцнити імунну систему, тим самим забезпечуючи додатковий захист мозку від занепаду. Більш того, вчені вважають, що серйозна інфекція, така як важкий епізод пневмонії, може прискорити розвиток деменції у людей, які вже перебувають в групі ризику.
«Той факт, що з хворобою Альцгеймера пов’язані дуже різні патогени – вірусні, бактеріальні, грибкові, – припускає можливість того, що ослаблений імунітет господаря може грати роль в розвитку хвороби Альцгеймера за рахунок підвищеної загальної уразливості мозку для мікробів», – сказала Світлана Українцева, доктор філософії, доцент відділу досліджень біодемографії старіння.
«Деякі вакцини демонструють сприятливий нецільове вплив на здоров’я, яке виходить за рамки захисту від конкретних захворювань. Це могло бути тому, що вони можуть поліпшити імунітет в широкому масштабі», – додала жінка.