Як виглядає укус мошки, чим він небезпечний та як заспокоїти свербіж

Відпочинок на природі прекрасний за винятком одного — його з легкістю може затьмарити мошкара. Укус мошки насправді може бути небезпечним для здоров'я.

У літню пору всі ми любимо відпочити на природі, сходити в ліс або з’їздити на рибалку. Яким би приємним не був такий відпочинок, його може затьмарити мошкара. У нашій сьогоднішній статті ми покажемо, як виглядає укус мошки, чим він небезпечний і що робити в разі, якщо зустрічі з комахою уникнути не вдалося.

Небезпека укусу мошки

Якщо комар, кусаючи людину, протикає шкіру своїм хоботком, то мошка прямо вгризається в неї, випускаючи слину. Від контакту з нею укушена ділянка тут же набрякає, а слина комахи може занести в організм різні інфекції, не кажучи вже про важку алергічну реакцію.

Алергіки страждають від зустрічі з гнусом сильніше всіх, оскільки у них виникає задишка, підвищення тиску, запаморочення. Можливий анафілактичний шок, коли гортань набрякає до такої міри, що починаються проблеми з диханням. Це загрожує кисневим голодуванням, непритомністю і порушенням інших життєво важливих функцій.

Мошки питаются кровью
Мошки харчуються кров’ю

Екстрені заходи після виявлення укусу

Щоб знизити свербіж, набряк і відчуття загального дискомфорту, відразу ж прийміть наступні заходи:

  1. Обробіть місце укусу. Для цього підійде антисептик на спиртовій основі, міцний алкоголь і навіть звичайна зеленка, яка повинна бути у водійській аптечці.
  2. Для зняття набряклості зробіть содовий розчин в концентрації чайна ложка на півчашки води. Намочіть в готовому засобі шматок тканини, наприклад, носовичок, і накладіть на постраждалу область. Звичайно, в лісі соди годі й шукати, так що зробіть це в першу чергу по приїзді додому.
  3. Від свербіння врятує ментол, що міститься в зубній пасті. Її потрібно рясно нанести на укус.
  4. Зняти роздратування можна льодом — загорніть його в ганчірку і прикладіть до вкушеного місця. Холод виключить розростання набряку. Такий компрес потрібно тримати 2-3 години, періодично змінюючи лід.
  5. Ще один ефективний спосіб заспокоїти свербіж — протерти укус розчином оцту в пропорції 1 до 10.
  6. При наявності алергії якомога швидше прийміть таблетку антигістамінного.

Якщо жоден з перерахованих методів не допомагає, набряк збільшується, а поруч виникають пухирі — мошка була заразною. Тут важливо не зволікати з відвідуванням лікаря, щоб оперативно почати лікування.

Фото укусів мошки

 ""

 ""

 ""

 ""

 ""

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини