Знайомий садівник пояснив усі тонкощі, і я зробила собі власний ліс: 5 правил живцювання хвойних

Вирощувати хвойні кущі та дерева у власному саду значно простіше, ніж може здаватися. Для цього не потрібно витрачати багато грошей. А за бажання ви навіть зможете заробити.

Більшість господарів дивляться із захопленням, коли бачать гарні хвойні на ділянках сусідів. Та ціни на рослини часто кусаються, щоб можна було зробити таку ж красу у себе. На щастя, є спосіб створити власний хвойний сад майже задарма — живцювання. Однак без розуміння основних хитрощів цього методу можна наробити помилок.

Перше, що треба знати — не всі хвойні однаково легко розмножуються. Найпростіше працювати зі звичайним ялівцем. Він майже як верба: приживається навіть у новачків. Трішки складніше, але теж відносно легко, буде укорінюватися канадська ялина, тис, ялівець карликовий тощо. А от з ялівцем деревоподібним вам доведеться помучитися, бо він досить вередливий. Якщо робите живці вперше, то краще поки ним не займатися.

Садівники розповіли 5 правил живцювання хвойних
Садівники розповіли 5 правил живцювання хвойних

Час живцювання теж має значення. З більшістю хвойних краще працювати у жовтні-листопаді. З примхливими сортами краще почекати до кінця осені або навіть початку зими. У цей період рослини входять у стан спокою, і живці краще приживаються.

Багато хто думає, що для живців треба обов’язково брати верхні пагони. З них дійсно зазвичай отримуються найкращий посадковий матеріал. Але можна його знайти також внизу дерева. Причому навіть з лежачих гілок. Придивіться до них, якщо бачите вирости, з яких можуть з’явитися маленькі корінчики, то беріть ці пагони.

Дуже важливо правильно зрізати живець. Особливо це стосується туй та ялин. І тут є секрет: треба залишити шматочок старої кори на зрізі. Це як природний стимулятор коренеутворення. Тільки не треба залишати занадто довгу, бо замість укорінювання вона може загнити.

Садівники розповіли 5 правил живцювання хвойних
Садівники розповіли 5 правил живцювання хвойних

До речі, про гниль. Це головна перепона для початківців. Тому треба якісна підготовка. Земля має бути чистою, інакше всі старання будуть марними. Для цього достатньо просто продезинфікувати ґрунт. Також дуже важливо регулярно провітрювати рослини, не заливати їх понад норму водою та вчасно викидати погані екземпляри.

До речі, живцювання хвойних — це не лише спосіб зекономити гроші, а й не поганий варіант для заробітку. Якщо гарно з цим розберетеся, то зможете за кілька років продавати саджанці.

Популярне

Подібні новини