Як використовувати картопляне лушпиння для догляду за димоходом
У картопляному лушпинні міститься крохмаль, який здатний розм’якшувати сажу на внутрішніх стінках димоходу. Для цього необхідно висушити шкірку та розпалити вогонь у печі або каміні. Потім слід додати жменю (або трохи більше) підготовленого лушпиння у вогонь.
Після обробки сажа осипається під час подальшої експлуатації печі. Цей спосіб більше підходить для профілактики, але якщо димохід сильно забруднений, очистіть його вручну або зверніться за допомогою до фахівців.
Відновлення блиску срібла за допомогою картопляного лушпиння
Срібло може тьмяніти і вкриватися нальотом через окислення. Картопляне лушпиння містить речовини, які допоможуть ефективно розщепити цей наліт, не пошкоджуючи метал.
Свіже картопляне лушпиння потрібно залити водою та довести до кипіння, дати відвару трохи охолонути. Потім слід помістити потемнілі срібні вироби в охолоджений відвар приблизно на 30-40 хвилин. Після замочування вам залишиться лише протерти срібло за допомогою м’якої тканини або губки, щоб видалити залишки нальоту, а потім промити чистою водою і витерти насухо.
Натуральне добриво з картопляного лушпиння
Картопляне лушпиння багате на органічні речовини, крохмаль, калій, магній та інші мікроелементи, які надзвичайно корисні для рослин. Експерти радять збирати картопляне лушпиння і додавати його до компостної купи.
Для прискорення розкладання лушпиння можна подрібнити, нарізавши на дрібні шматочки або пропустивши через блендер. У компостній купі лушпиння варто перемішувати разом з іншими органічними відходами (листя, трава) та землею.
Також можна приготувати настій для поливу. Для цього потрібно нарізати свіже лушпиння на дрібні шматки і замочити його у відрі з водою. Воду рекомендується залишити орієнтовно на 3-5 днів. Отриманий настій слід використовувати для поливу рослин, попередньо проціджуючи рідину через сито.