Вчені розповіли, як смартфони можуть впливати на психологію дитинства

Понад 1,8 мільярда людей володіють смартфонами і користуються ними щодня. Деякі дослідження показують, що в середньому людина розблокує свій екран 150 раз в день. Діти та підлітки також активно використовують сучасні технології, але як це впливає на їхній організм?

Широке використання технологій поширюється на наймолодших членів нашого суспільства. Дані показують, що майже 70 відсотків дітей від 11 до 12 років користуються мобільними телефонами, і до 14 років цей показник зростає майже до 90 відсотків.

У недавній науковій публікації було відзначено, що 56 відсотків дітей у віці від 10 до 13 років мають свій власний смартфон. Хоча один цей факт може стати шоком, вважається, що 25 відсотків дітей у віці від 2 до 5 років також мають смартфон.

Не дивно, що смартфони та планшети замінили футбольні м’ячі та ляльки в списку побажань дитини. Діти молодшого шкільного віку починають просити про покупку телефону для них, перш ніж вони можуть навіть зв’язати шнурки на своєму взутті.

Вплив техніки на дітей
Вплив техніки на дітей

Вплив телефонів на дітей

Випромінювання від мобільних телефонів довгий час було основним страхом того, як смартфони можуть впливати на мозок. Проте, теорія випромінювання не була доведена, і багато професіоналів стверджують, що мобільні телефони не піддають нас впливу радіації, достатньої для заподіяння шкоди. Це може дати батькам деяке полегшення, але здається, що радіочастоти, які випромінює смартфоном, можуть насправді завдати шкоди мозку, що розвивається.

Схоже, що збільшений час перебування біля екрану телефону нехтує ланцюгами в мозку, які контролюють більш традиційні методи навчання. Вони зазвичай використовуються для читання, письма та концентрації. Іншими словами, дитячий мозок не розвивається.

Залежність від телефонів
Залежність від телефонів

Ще одним доведеним впливом є погіршення зору у дітей і школярів від постійного перебування біля екрану. І хоча зіпсований зір у дитини може залежати від багатьох причин, але постійне використання телефонів і планшетів є ключовим фактором.

Смартфони і Інтернет також впливають на навички спілкування та емоційний розвиток людей. Якщо дитина використовує електроніку для спілкування, вона ризикує послабити свої соціальні навички спілкування з людьми.

Якщо розум людини може бути легко сформований, уявіть собі зв’язки і процеси в мозку, який все ще розвивається.

Тим не менше, немає конкретних доказів того, що мобільні технології пов’язані з несприятливими результатами впливу на організм. Представники охорони здоров’я, схоже, не можуть домовитися про вплив смартфонів і аналогічних пристроїв на розвиток мозку. Дослідження суперечать один одному, і нові переваги для технологій регулярно виявляються.

Очевидно, що батьки повинні знати про можливі побічні ефекти, які може принести смартфон. Однак одна річ, з якою всі експерти сходяться на думці, – це те, що модерація є ключовим фактором.

Популярне

Подібні новини