Якби ви проаналізували свої грядки на тлі ділянок професійних садівників, то помітили б – ваші рослини виглядають похмуро, а чужі так, ніби їх поливають чарівним еліксиром. Та насправді ніякої магії немає! Звичайний нашатирний спирт з аптеки здатен перетворити ділянку на райський куточок зі свіжими й соковитими плодами.
Дешеве добриво для городу
Аміак у складі такого продукту є азотом у формі, що легко засвоюється рослинами. Культури поглинають його майже миттєво. До прикладу, для цибулі та часнику готують розчин з 1 столової ложки на 10 літрів води. Він прискорює ріст цибулин і відлякує цибулеву муху.

Втім, існують нюанси. Наприклад, полив розчином у сонячну погоду перетворює аміак у токсичний газ, який обпалює зелену масу. Вносити добриво потрібно вранці або після заходу сонця – попередньо важливо зволожити ґрунт. А ось для троянд до 1 чайної ложки додайте 5 літрів води та обприскуйте бутони. Це прискорить їхнє розкриття аж на 3 дні.
Та пам’ятайте, що нашатирний спирт вважають “швидкою допомогою”, але не повноцінним підживленням. Після його використання у ґрунт потрібно внести калійні добрива. Чудово підійде склянка золи на квадратний метр грядки. Калій допоможе нейтралізувати надлишок азоту.

Для огірків у теплиці готують тільки слабкий розчин – на 5 літрів води пів чайної ложки. Так ви прискорите ріст рослини та позбавите її від навали попелиці. Якщо ж ви вирощуєте декоративні чагарники, то спробуйте поливати їх розчином нашатирю раз на місяць – на 10 літрів води 1 чайна ложка.