«Чорна цвіль» – це тип грибка, який відноситься до декількох видів цвілі. Колір може варіюватися від чорного до темно зеленого. Одним з таких типів є Stachybotrys chartarum.
Колір цвілі не пов’язаний з тим, наскільки вона може бути небезпечна. Крім того, немає доказів, що пов’язують чорну цвіль, таку як Stachybotrys chartarum, з конкретними захворюваннями.
Цвіль процвітає в теплому, часто вологому середовищі, включаючи ванни, душові, туалети, кухні та підвали. Цвіль може рости ще рясніше, якщо ви використовуєте зволожувач в приміщенні. Вони також можуть рости на дереві, бруді або папері.
Незалежно від кольору, ВСІ цвілі повинні бути видалені з будівель і будинків.
Хоча присутність цвілі може викликати незначні ефекти, такі як закладеність носа або кашель для деяких, вона може викликати сильніші реакції у людей з астмою, алергією на цвіль або ослабленою імунною системою.
Як цвіль впливає на людину
Цвіль може по-різному впливати на людей, і часто вона не викликає ніяких симптомів. Наступні симптоми є загальними, якщо ви чутливі до цвілі. Симптоми можуть бути більш серйозними, якщо у вас справжня алергія на цвіль:
- задушливий кашель
- хрипи
- закладеність носа
- червоні або сверблячі очі
- шкірний висип
- першіння в горлі
Особливі цвілі можуть також викликати напад астми у людей, які страждають на цю хворобу, і збільшити утруднення дихання у людей з хронічним респіраторним захворюванням. Люди з ослабленою імунною системою також можуть бути у зоні підвищеного ризику розвитку інфекції шкіри або легень. Вплив цвілі також може особливо вплинути на дітей.
Дослідження 2016 року показало, що високий рівень цвілі в будинках і матрацах був пов’язаний з астмою у дітей шкільного віку. Дослідження показало, що цвіль може бути фактором ризику розвитку астми у дітей.
Поширена думка, що вплив чорної цвілі також пов’язаний з такими проблемами зі здоров’ям, як втрата пам’яті, головні болі і легенева кровотеча у дітей.
Ця ідея свідчить, що вплив на здоров’я є результатом викиду чорної цвілі токсичних сполук, які називаються мікотоксинами.
Проте, згідно здослідженням 2017 року,немає ніяких доказів того, що вплив чорної цвілі викликає певні проблеми зі здоров’ям.
Крім того, в той час як різні цвілі виробляють мікотоксини, вони в першу чергу небезпечні для людини при вживанні в їжу у великих кількостях. Дослідження 2019 року показують, що в даний час немає ніяких доказів того, що мікотоксини в повітрі викликають захворювання.