Врожай персиків збільшиться у 5 разів: внесла у липні цей “чудо-препарат” – і кучерявості листя, як не було

Кучерявість листя на персику – це не просто негарно. Через неї можна залишитися без значної кількості врожаю. Тому важливо вчасно обробляти дерева. Чим? Тримайте перевірений засіб.

Для персика кучерявість листя – це одна з найнеприємніших грибкових хвороб. Починається з червоних пухирців і деформації листя, а закінчується осипанням зав’язей, відсутністю врожаю та навіть пошкодженням пагонів. Тому в липні, якщо грибок присутній та досі не знищив дерево, потрібно обробити персик. І краще не експериментувати з народними методами. Особливо якщо грибок активний. Для профілактики вони, звісно, можуть бути ефективними, але коли хвороба вже “розгулялася”, краще все ж використовувати якісні препарати на основі міді.

Класно працює відома майже кожному садівнику бордоська 1% рідина. А можна взяти її аналоги у вигляді готових препаратів. як “Купроксат”, “Хорус” або “Район”. Останній підходить переважно на початкових етапах, коли грибок лише з’явився на листі. Використовувати “Хорус” краще в першій половині місяця. А ось “Купроксат” підходить для обробки протягом усього липня. Головне – не зволікати та вчасно обприскувати, бо кучерявість поширюється дуже швидко. У кращому випадку не буде врожаю цього сезону, а то й значну частину дерева обріжете.

Але крім обробки від хвороб для гарної врожайності необхідно також підживити персик. Ідеально для цього брати монофосфат калію – 10 г на 10 л води. Готовим розчином дерева можна як поливати, так і обприскувати. В такому підживленні є все, що потрібно персику для гарних плодів: калій та фосфор. Також можна полити дерева настоєм золи. А одразу після збору врожаю потрібно обприскати персик амінокислотними стимуляторами для закладання бруньок на наступний сезон. Наприклад, “Мегафолом” або “АміноСтаром”.

Популярне