Відповідальні городники з особливою прихильністю ставляться до процесу перекопування городу. З одного боку, це доволі важка процедура, яка потребує від вас неабияких фізичних сил. З іншого боку – без цього неможливо виростити смачний і щедрий врожай. Та, як і в будь-якому процесі, занадто часте перекопування стане тільки на шкоду вашим рослинам. Розповідаємо про нюанси.
Чому не можна часто перекопувати ґрунт
Найкращим часом для перекопування експерти вважають осінь та весну. У першому випадку ґрунт вологий, а тому перекопувати його простіше. Також дощова вода протягом зими після перекопування зможе просочитись у глибини ґрунту. Навесні ж перекопування допоможе прогріти ділянку та підготувати її до майбутньої посадки овочів.

Найчастіше ґрунт перекопують на глибину до 20-30 сантиметрів. Саме на цій глибині зимує найбільша кількість насіння від бур’янів і кореневище небажаних рослин. Для перекопування допускається використання лопати та вил. Перший інструмент – для твердої ділянки.
У процесі перекопування важливо не тільки “махати” лопатою, але й вносити поживні речовини – гній, перепріле листя та компост чудово підійдуть. Таким чином ви паралельно збагачуєте склад ґрунту та покращуєте його родючість. Але про часте перекопування навіть і думати не варто!

Може здаватись, що в цієї процедури настільки багато плюсів, що чому б не виконувати її частіше. Та насправді занадто часте перекопування швидко призводить до повного або часткового руйнування ґрунту. За словами експертів, достатньо всього одного перекопування на рік – ґрунт буде вам вдячний.