У сучасному світі при зустрічі прийнято тиснути один одному руки, однак з медичної точки зору традиційне привітання може завдати здоров’ю серйозної шкоди. Причому воно несе загрозу як окремій людині, так і суспільству в цілому, враховуючи ситуацію з пандемією коронавірусу. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, чим можна заразитися через рукостискання і чому від нього варто відмовитися.
Вірусні інфекції
Якщо у людини є такі симптоми, як нежить, чхання, кашель, біль у горлі і підвищення температури, значить вона становить небезпеку для оточуючих. Важливо розуміти, що небезпечний не сам кашель, а поверхня, на яку осідає мокрота.
Поширена звичка закривати при цьому рот і ніс рукою — найбільша помилка, адже потім при рукостисканні або дотиках до поверхонь можна заразити інших. Коли серветки поруч немає, чхайте в зігнутий лікоть.
Герпес
Більшість жителів планети є носіями герпесу, а проявляється він при ослабленні імунітету або подразненнях шкіри. Напевно ви стикалися з застудою на губі, наприклад. Це яскравий приклад герпетичного ураження.
Щоб заразити іншу людину, не обов’язково мати явну клінічну картину. Існує ризик інфікування навіть при відсутності висипань.
Короста
Вкрай заразна шкірна хвороба, що викликається коростяним кліщем. Найчастіше вони локалізуються на зап’ястях і міжпальцевих проміжках, тому рукостискання несе пряму загрозу зараження коростою.
Папіломи
Ще одна неприємність, основний шлях передачі якої контактний. Добре, що вірус не проникає в організм далі шкіри, але папілома може утворитися і через кілька років після інфікування. Крім того, збудник досить довго живе на предметах загального користування.
Грибкові та бактеріальні захворювання
Найбільш схильні до ризику заразитися люди з ослабленим місцевим імунітетом, при наявності тріщин на шкірі у вас або виділень з уражених ділянок у того, з ким вітаєтеся.
Сифіліс
Цю інфекцію, що передається статевим шляхом, провокує бліда трепонема. Якщо дотримуватися заходів особистої гігієни, зараження сифілісом при звичайному рукостисканні малоймовірне.
Проте нехтування правилами змінює ситуацію — хвора людина легко може «подарувати» сифіліс іншому після відвідування туалету, наприклад, якщо на статевих органах є виразкові ураження.