Постійно холодні руки: чим це небезпечно та чи є причини турбуватися

Постійно холодні руки можуть бути криком про допомогу. Розбираємося, чим цей стан небезпечний, що вважається нормою і коли є причини турбуватися.

Постійно холодні руки не тільки приносять дискомфорт, а ще й свідчать про проблеми зі здоров’ям. Якщо ця проблема вам знайома, то напевно ви хотіли б знати, що вважається нормою. Саме тому в нашій сьогоднішній статті ми розповімо про найбільш часті причиним мерзнучих рук.

ТОП-10 причин постійно холодних рук

Для початку можна виключати холод — якщо ваші руки замерзають коли навколо холодно, але влітку ви забуваєте про це, значить причин турбуватися немає. Це простий механізм терморегуляції.

Если руки мерзнут зимой — это нормально
Якщо руки мерзнуть взимку — це нормально

А ось коли проблему не можна ігнорувати:

  1. Збої в роботі щитовидної залози. При гіпотиреозі щитовидка виробляє недостатню кількість гормонів, що призводить до уповільнення всіх метаболічних процесів. Насторожити має наявність таких додаткових симптомів, як часта втома і пригніченість, уповільнений пульс, безпричинний набір ваги, набряки.
  2. Знижений тиск. В даному випадку проблема доповнюється запамороченнями при різких рухах і шумом у вухах. Дуже важливо контролювати стан, тому обов’язково зверніться до кардіолога.
  3. Анемія. Дефіцит фолієвої кислоти, заліза та інших мікроелементів призводять до зниження рівня гемоглобіну в крові. В результаті внутрішні органи гірше забезпечуються киснем і в першу чергу це відбивається на кінцівках.
  4. Побічні ефекти ліків. Препарати від мігрені, гіпертонії, бета-блокатори, що уповільнюють серцебиття здатні вплинути на температуру ваших рук. Читайте інструкцію до засобів.
  5. Куріння. Нікотин звужує судини, через що погіршується кровообіг. Це і пояснює проблему.
  6. Вовчак. Аутоіммунна хвороба, пов’язана з атакою імунітетом власного організму. Якщо атакованими виявилися кровоносні судини, вони руйнуються і розвивається синдром Рейно, коли руки і ноги стають постійно холодними. Таким пацієнтам доводиться одягатися набагато тепліше, ніж усім іншим.
  7. Атеросклероз. Судинне захворювання, при якому знижується еластичність стінок артерій і вони звужуються в діаметрі. Нерідко недуга доповнюється головними болями, погіршенням пам’яті, запамороченнями.
  8. Цукровий діабет. З підвищенням рівня цукру в крові уражаються нервові закінчення. Як наслідок шкіра на кінцівках блідне, вони мерзнуть, німіють, хоча в більшій мірі це стосується ніг.
  9. Надлишок естрогену. Протягом менструального циклу у жінок підвищується естроген, а периферичні судини стають більш чутливими до холоду.
  10. Хронічна втома. Через нестачу сну сповільнюється обмін речовин, тобто кровообіг погіршується і ми мерзнемо. Намагайтеся спати як мінімум 7-8 годин на добу.

Популярне

Подібні новини