Ендометріоз – хронічний і виснажливий стан, що характеризується хворобливими або рясними менструаціями і багато чим іншим. Стан також може привести до безпліддя, втоми і проблем з кишечником і сечовим міхуром. Ми розпитали консультанта акушера – гінеколога про це захворювання.
Симптоми ендометріозуЩо таке ендометріоз?
Щомісяця організм жінки виділяє гормони, які викликають збільшення товщини слизової оболонки матки при підготовці до запліднення яйцеклітини.
Якщо вагітність не наступає, ця підкладка руйнується, кровоточить і виводиться з організму протягом певного періоду.
При ендометріозі тканина, яка зазвичай знаходиться в слизовій оболонці матки, розвивається в інших місцях, таких як яєчники і фаллопієві труби.
Ці клітини реагують на менструальний цикл кожен місяць і теж кровоточать, але ця кров не може покинути тіло. Це викликає запалення, біль і рубцювання тканини.
Це одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. Воно зазвичай спостерігається у жінок від двадцяти до тридцяти років і є довгостроковим захворюванням, яке може значно вплинути на вашу повсякденну діяльність.
Незважаючи на це, ендометріоз може вражати всіх жінок і дівчаток дітородного віку, незалежно від раси або етнічної приналежності.
Які симптоми ендометріозу?
Симптоми можуть бути різними і включати:
- Хворобливі або важкі місячні
- Біль під час статевого акту
- Ненавмисне сечовипускання або випорожнення кишечника
- Спучування живота
- Зміна звички кишечника
- Проблеми з фертильністю
- Хронічний тазовий біль
- Кісти яєчників
У страждаючих ендометріозом можуть бути хворобливі менструації або біль під час статевого акту, огляду або спорожнення кишечника під час менструації.
Лікарі кажуть, що це пов’язано з тим, що ендометріоз розвивається через гормональні зміни циклу, коли тіло готується до менструації.
Часто жінки говорять, що вони відчувають здуття живота і нудоту під час менструації через зміни звички кишечника. Це може бути пов’язано з відкладеннями ендометріозу в тазу навколо матки.
У деяких випадках менструальний цикл може бути рясним, і при відсутності лікування це може вплинути на фертильність в довгостроковій перспективі, тому краще пройти обстеження раніше.
Ендометріоз також може розвиватися в яєчниках у вигляді кіст. Кісти можуть накопичуватися і збільшуватися в яєчниках з часом, оскільки відкладення ендометріозу з часом розвиваються.