Яким чином це з’ясували?
Перш за все варто згадати, що вчені з’ясували, за яких саме обставин зростає ймовірність брехні. Виявилося, що чим ближче опиняється людина, тим вище шанс того, що ви захочете їй збрехати. Невже всі люди настільки лицемірні? Зовсім ні, це бажання приховати істину виникає найчастіше тому, що ви намагаєтеся захистити улюблених людей від гіркої правди, яка здатна їм нашкодити і заподіяти біль. Цікаво, чи не так?
А тепер що стосується самого експерименту, який заснований на попередньому досвіді фізіологів з Університету Нотр-Дам, в якому брали участь 110 людей у віці від 18-ти до 71-го року. Суть же недавнього експерименту полягала в тому, що половині учасників дали суворі вказівки не брехати нікому з приводу всяких дрібниць протягом 10-ти тижнів, а решті половині ніяких заборон не встановили.
Таким чином, через відведений термін вчені порівняли показники першої і другої групи людей, розглядаючи об’єктивні і суб’єктивні показники здоров’я. Вони були здивовані, коли побачили, що у першої половини, як раз тієї, що не повинна була брехати, показники морального і фізичного здоров’я були значно вищими, ніж у другої. До того ж учасники пізніше розповіли, що їхні стосунки з близькими людьми значно покращилися після 10-ти тижнів правди, а самі вони почали відчувати себе набагато щасливішими, ніж були раніше.
Не брешіть близьким людям, адже для того вони і близькі, щоб приймати вас і любити незважаючи ні на що.