Жінки нерідко стикаються з такою проблемою, як поява молочниці перед початком менструацій. Сам по собі кандидоз зустрічається навіть і у чоловіків, однак проявляється він частіше все ж у представниць прекрасної статі. У нашій сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися, що викликає молочницю перед місячними і як її лікувати.
Чи сприяють менструації появи молочниці
Для передменструального періоду характерні гормональні зміни, які роблять вагінальну мікрофлору більш вразливою і це здатне викликати захворювання. Також воно нагадує про себе на тлі ослабленого імунітету, коли створюються всі умови для розмноження хвороботворних бактерій. Самі ж місячні ніяк з цим не пов’язані.
Якщо кандидоз періодично проявляється перед менструаціями, це може означати, що хвороба стала хронічною. А ось її загострення посеред циклу зазвичай є банальним збігом.
Серед інших причин даної неприємності варто відзначити такі:
- Прийом антибіотиків. Спектр дії цих препаратів може бути занадто великим, що загрожує знищенням корисної мікрофлори заодно з патогенною. В результаті порушується природний баланс між грибками і «хорошими» бактеріями. Якщо відмовитися від антибіотиків неможливо, боріться з дисбактеріозом за допомогою пребіотиків і пробіотиків.
- Протизаплідні таблетки головним чином змінюють гормональний фон, що призводить до порушення мікрофлори піхви.
- Синтетична білизна не пропускає повітря, створюючи теплу і вологу середу, а шкірі потрібно дихати.
- Алергія на латекс.
- Слизова статевих органів дуже чутлива, тому дамам краще не користуватися ароматизованими прокладками, особливо щоденними. Справа в тому, що вони просякнуті різноманітними віддушками, які сприяють роздратуванню. Також не забувайте вчасно міняти і прокладки, і тампони.
- Незахищені статеві акти пов’язані з обміном мікрофлорою між партнерами, серед якої можуть виявитися дріжджоподібні гриби. До того ж без презервативу можна заразитися СНІДом, сифілісом та іншими венеричними захворюваннями — це небезпечно.
Симптоми
Про молочницю говорять такі малоприємні симптоми:
- свербіж і печіння;
- почервоніння і набряклість статевих органів;
- білі або біло-сірі творожисті виділення з кислуватим запахом;
- печіння при походах «по-маленькому»;
- болісні відчуття під час статевих актів.
Незважаючи на те що дана хвороба може з’являтися і зникати самостійно, позбавлятися від неї все одно потрібно. При цьому лікуватися повинні обидва партнери, щоб виключити можливість повторного зараження.
Лікування
У цьому розділі ми вам не розповімо, як лікувати молочницю, бо призначити відповідне лікування може тільки лікар. Поряд з прийомом препаратів і вагінальними свічками, доктор порадить дотримуватися дієти, виключивши з раціону солодке, гостре й солоне. Це необхідно для відновлення нормальної мікрофлори.
Уникайте самолікування, інакше це може привести до переходу захворювання в хронічну форму, а вже від нього позбутися буде куди складніше.