Догляд за помідорами у відкритому ґрунті у липні: робимо обприскування та обробляємо від фітофтори

Помідори — достатньо вибаглива культура, як для нашого регіону. Дізнайтеся, як правильно за ними доглядати в липні, аби городина родила аж до самої осені.

Помідори. Улюблена багатьма українцями городина, яка приїхала до нас з-за кордону. На диво рослина-іноземка тут добре прижилася, але все ще потребує ретельного догляду.

У липні кущі потрібно ретельно обробляти, адже у цей період плоди можуть бути уражені фітофторою.

Що таке фітофтора і як з нею боротися?

Фітофтороз — різновид грибка, який дуже швидко може уразити городину. Причиною інфекції може бути надмірний полив, часті дощі, густі грядки, рясні бур’яни. Також не на руку всім, хто займається городом, є сира погода та різкі перепади температур. Виглядає фітофтора, як темні плями, що псують не тільки зовнішній вигляд, а якість врожаю.

Як позбутися фітофтори?

Експерти показали, як правильно обприскувати помідори у липні

Для того, щоб не запустити негативні процеси, потрібно проводити своєчасне обприскування. Створити засіб, який буде захищати від грибка, можна своїми руками. Для цього у рівних пропорціях потрібно змішати воду з молочною сироваткою. Нею слід окропити листя. Проводити процедуру потрібно у теплий день, але до того часу, коли сонце увійде у зеніт. Це потрібно, аби не обпекти помідори.

Експерти показали, як правильно обприскувати помідори у липні

Допомагає також настій часнику з марганцівкою. Приготувати його також можна у домашніх умовах. 100 г часнику заливають однією склянкою води та настоюють протягом доби. Розчин проціджують, доводять об’єм до 10 літрів водою, додають 1 г марганцівки. Отриманою рідиною слід обпиляти городину кожні 10 днів для досягнення найкращого результату.

Також можна обприскувати помідори розчином кам’яної соди, але з цим варто бути обережним, адже можна висушити листя.

Популярне

Подібні новини