Давно не бачила дірок на своїй капусті. Захищаю від шкідників тільки так: чим опудрити капустяне листя

Як не загубити врожай капусти та чому її важливо вчасно обприскувати? Дізнайтеся у матеріалі, чим можна допомогти своїй городині і отримати максимум з сезону?

Капуста у дірках. Що спричиняє цю споконвічну проблему городників. Перше, що спадає на думку, це град. Але й без нього у капусти забагато шкідників.
Що ж то за капустяні “поціновувачі” та як з ними боротися, давайте розберемось. Одразу попередимо, що річ піде виключно про народні засоби боротьби.

Слимаки та равлики

Городники порадили екологічний засіб від шкідників капусти

Для них звичними є місця з тінню та вологістю. Вони одразу виїдають великі ділянки листя, особливо краї, та залишають сріблясті сліди від підсохлого слизу.
У боротьбі з цими шкідниками допоможе наступне:

  •  У 1 літрі води розчиніть 2 столові ложки нашатирного спирту та 15 г сухої гірчиці. Обприскуйте пізно в вечорі для того, щоб відбувся контакт безпосередньо зі шкідниками.
  • У 10 л води розчиніть 20 г натертого на терці господарського мила, додайте 3 столові ложки кальцинованої соди. Все ретельно змішайте. Обприскувати капусту треба рано вранці, щоб до вечора все висохло.

Хрестоцвітні блішки та хрестоцвітні клопи

Городники порадили екологічний засіб від шкідників капусти

Хрестоцвітні блішки — маленькі чорні комахи, які масово розмножуються в суху та спекотну погоду. Вони залишають багато точкових отворів. Також додають лиха й їхні родичі хрестоцвітні клопи-жуки строкатого забарвлення довжиною 1 см. Вони своїми хоботками проколюють листя, харчуються капустяним соком та залишають дірки з жовтими краями. Період їх атаки на капусту, як правило, з травня до червня у суху погоду.

На цих любителів також є засоби:

  • Березовий дьоготь стане на заваді цим шкідникам. 1 чайну ложку дьогтю додайте в 1 л теплої води, туди ж додайте 1 чайну ложку рідкого мила. Оббризкуйте листя вранці.
  • Настій з кульбабок: квіти, листя, коріння треба промити та пропустити через м’ясорубку. Потім візьміть 500 г цієї маси, 1 чайну ложку рідкого мила та додайте до 10 л води. Все добре змішайте. Обробите можна як вранці, так і ввечері.
  • Мильний розчин: 300 г натертого на терці господарського мила розчиніть у 10 л води. А можна взяти на таку ж кількість води 400 мл рідкого мила. Обробляйте цим розчином вранці.

Гусениці капустяної совки та личинки капустяної білянки

Городники порадили екологічний засіб від шкідників капусти

Середовище цих їдоків – спека та посуха. Вони виїдають краї та нижню частину листа. При масованій атаці від листя залишається лише скелет.
У боротьбі з цими ненажерами нам допоможуть:

  • Оцет 9% 1 стакан розчиніть у 10 л води. Обприскуємо капусту увечері.
  • Настій попелу. У 10 л води додайте 1 стакан золи та 1 столову ложку шампуню. Обробляйте протягом доби, попередньо збовтуючи.

Популярне

Подібні новини