За період плодоношення смородина забирає з ґрунту велику кількість поживних речовин. Для формування ягід потрібен калій, фосфор, різні мікроелементи. Якщо не поповнити їх запас у ґрунті, наступного року гарного врожаю не чекайте.
Чим підгодувати кущі смородини
Коли всі ягоди зібрані, рослини вже не нарощують нове листя, проте йде невидима робота з формування квіткових бруньок та розвитку кореневої системи. У цей період ягідні чагарники гостро потребують калійно-фосфорного підживлення. Калій активно витрачається для формування ягід, цей мінерал відповідає за накопичення у них цукрів. Фосфор сприяє утворенню нових всмоктувальних коренів, стимулює формування плодових бруньок.
Оскільки поживні речовини рослини засвоюють тільки у вигляді водних розчинів, потрібно подбати про рясні поливи смородини після збирання врожаю. Якщо кінець літа видався посушливим та жарким, кущі смородини поливають хоча б раз на два тижні з розрахунку 3-4 відра води під кущ.
Що стосується підживлення, то необхідно дати добрива, які швидко засвоюються. До таких відносяться сульфат калію, амофос, монофосфат калію. Добрива розчиняють у воді з розрахунку 2 ст. на відро води та проливають смородину під корінь. Втім, деякі садівники не сприймають “хімію”, тому воліють використовувати на садовій ділянці лише органіку та біопрепарати. У такому разі восени під ягідні чагарники вносять деревну золу.
Чим обробити смородину від шкідників
Смородиною цікавляться не так багато шкідників, але найбільше їй докучає звичайна зелена або чорна попелиця. Комахи висмоктують сік з молодого листя, через що вони скручуються в тугий вузол, а зростання припиняється. Для знищення попелиці можна використовувати розчин господарського мила або користуватися калійним зеленим милом. Біофунгіциди на основі аверсектину теж добре справляються з попелицею. Але, як і мило, вони діють контактно, тому проводити обробку потрібно дуже ретельно, на нижній стороні листя.