Вірною ознакою того, що гарбуз вистиг є те, що його плодоніжка закоркувалась та всохла у твердошкірих та чіткий малюнок на затверділій шкурі у великоплідних гарбузів та мускатного.
Коли збирати гарбузи?
Найкращим періодом збирання стане період після першого заморозку, який погубить гарбузяче листя. Оберіть сухий сонячний день та зрізайте гарбузи разом з плодоніжкою. Складайте зрізані плоди обережно, що не пошкодити їх, сортуючи за розміром, сортом та якістю. Вдарені, зім’яті чи ще якось травмовані не годяться у тривале зберігання. Їх потрібно одразу пустити на перероблення.
А гідні потрібно просушити на сонці протягом двох тижнів і тільки після того, як плодоніжки остаточно прив’яли, а кора затверділа, можна відправити гарбузи на тривале зберігання.
Де зберігати гарбузи?
Гарбуз досить вибагливий до температурного режиму. Спочатку його можна тримати на веранді, балконі чи лоджії, вкривши ганчірками, але до поки температура не опуститься нижче 5 градусів. Тоді вже потрібно буде перенести їх у більш захищені та сухі приміщення на 2 тижні, в яких температура буде не нижче 14 градусів. Через 2 тижні потрібно перенести врожай на сухе горище чи у підвал та забезпечити там температуру 3-8 градусів та вологість 60-70 %. При іншому температурному режимі та вологості гарбузи можуть загнити.
Також обов’язково потрібно забезпечити гарну вентиляцію гарбузам.
Якщо вам вдалося зібрати великий врожай гарбузів, то можна зберігати їх траншейним засобом: на ділянці виривають траншею, на дно та по стінках якої кладуть солому шаром 25-30 см. Туди складають гарбузи. Коли вдарять морози, то цю траншею потрібно закидати землею, але залишити в ній отвори для вентиляції, які при сильних морозах закривають, а при відлигах навпаки відкривають.
Якщо врожай не дуже, то потрібно зберігати у сараях, квартирах, як описувалось вище та ще й у темноті, для того, щоб не проростало насіння, а м’якість не стала гіркою.