Чому так важливо обрізати малину саме восени? Багато хто не хоче заморочуватися з цим зараз та відкладаю цю роботу на весну, але це не правильно і в цьому матеріалі ми з’ясуємо чому.
Проста річ: якщо молоді пагони, які з’явилися цього сезону отримають менше світла та живлення, а в старих та хворих перезимують шкідники, то результат майбутнього врожаю очевидний. Крім того, треба розуміти, що кущ малини, точніше, його коріння, росте та розвивається до 20-40 років, а от пагони куща – дворічні: у перший рік пагін з’являється та росте, на другий дає плоди, а на третій засихає. Тому стає зрозумілим, що врожай наступного сезону залежить від того, наскільки набрався сили цьогорічний пагін, якому дуже заважають напівзасохлі старші гілки.
Як правильно обрізати малину
Починати обрізання потрібно одразу після збору врожаю для того, щоб пагони набралися сил за осінь до зими. Старі пагони виглядають темними, з жорсткою корою, яка починає навіть відлущуватися. Видаляйте старі, хворі та ті, що відплодоносили. Молоді ж мають коричневу здорову та яскраву кору. Втім молоді, але слабкі пагони теж не шкодуйте та видаляйте.
Отже, робимо підсумки.
Спочатку вам зручніше буде вирізати ті пагони, що відплодоносили цього сезону. Потім вам стане видніше, які пагони зламані, старі, пошкоджені та заражені шкідниками. Видаляйте їх та знищуйте, щоб шкідники не могли перезимувати та не перейшли на молоду порость.
Наступними діями повинно стати видалення молодої слабкої та тонкої порості. І, нарешті, коли ви вже бачите, що залишились лише молоді пагони, то серед них вам потрібно обрати штук 6-8 найсильніших, а решту також видаляйте.
Якщо ви плануєте пересадити малину, тоді вам варто залишити ті пагони, які ви збираєтесь пересадити. Підкопайте їх або наріжте живці.