Зорієнтуватися на сучасному ринку сільськогосподарської техніки не так вже й просто. Спробуємо розібратися у цьому питанні.
Складна техніка розділяється на електричну та бензинову. Електрична техніка у використанні дешевша у сенсі того, що пальне дорожче за електрику. Але працююча від розетки техніка не зовсім зручна у користуванні: не вистачає кабелю, слабка напруга та погана електропроводка. Більш зручною є акумуляторні прилади, а особливо двоакумуляторні. Та, пам’ятайте, що працювати будь-якою електротехнікою у дощову погоду не можна.
Мототехніка мобільна та автономна, невимоглива та потужна. Але не екологічна та потребує більш ретельного догляду.
Для обробки ґрунту: культиватори (для ділянок площею до 10 соток, які обробляють ґрунт на глибину до 25 см), мотоблоки (більш потужні та важки прилади, але вони мають змінні фрези та навісне обладнання для оранки, сівби,боронування та поливу), підгортальники, сівалки (точкового типу та газонні) тощо.
- Для поливу ґрунту
- Для боротьби зі шкідниками та бур’янами
- Для збирання врожаю
- Для скошування трави: бензинові тримери та газонокосарки
- Для благоустрою: повітродувки та прилади для збирання листя, снігоприбиральна техніка і таке інше.
Не забуваймо й про сад.
У саду не обійтися без бензопили. Побутові моделі не витримують тривалих навантажень, хоча вони й зручні та недорогі, а от напівпрофесійні моделі якраз розраховані на багатогодинне використання.
Заміною механічного секатору є кущорізи або мотоножиці. Деякі модифікації їх можуть зрізувати гілки завтовшки 3-4 см.