Гриби потребують, щоб після дощу трималася тепла погода ще якийсь час, тоді це буде найсприятливіші умови для них. Таким чином жовтень та початок листопада якнайкращий час для їхнього збору.
Досвідчені грибники знають, як важливо потрапити у ліс тоді, коли гриби досягнуть необхідних розмірів і тому радять не вичікувати 12-14 днів після дощу, а виходити на збір вже за 3-6 днів.
Потрібно також враховувати, що високі температури пригнічують їх розвиток, тому збирати гриби при таких погодних умовах – марна праця.
Конче необхідно при збиранні грибів вміти розпізнавати їстівні гриби від отруйних: це, без перебільшення, питання життя та смерті. Не беріть гриби, якщо ви не можете бути впевненими. Окрім отруйних грибів небезпеку несуть також старі гриби, що пережили морози, у болотистих місцях існують такі гриби, як паутинники, які також можуть бути вкрай токсичними.
До їстівних грибів, які можна збирати ще восени відносяться:
Маслюки
Капелюшок цих ароматних та поживних грибів має характерну слизькість, коричневий колір зверху та жовтого кольору м’якість.
Часничник
Цей гриб схожий на опеньки, але має часниковий аромат, який зникає під час варіння гриба, а якщо його висушити, то навпаки посилюється.
Гливи
На деревах та пеньках ростуть цілими сімействами гриби з м’якими капелюшками сірого кольору.
Говорушки
Ці дуже духмяні гриби збирати можуть дуже досвідчені грибники, оскільки вони мають токсичні різновиди.
Зеленушки
Це найпізніші серед усіх гриби, які ростуть до заморозків. Таку назву вони мають завдяки зеленому кольору. Вживати їх потрібно у розумній кількості, оскільки, якщо вжити їх забагато, то можна й отруїтися.