У природі аналогом мульчі виступають трави, листя та гілки, які відмираючи, додають новий шар підстілці ґрунту щорічно.
Копіюючи природу, людина додумалась створити таку підстилку власноруч. Що ж дає мульчування на дачній ділянці? Можна однозначно сказати, що мульчування поліпшує ґрунт.
Піщаному – допомагає утримувати вологу та корисні речовини, сприяє розпушенню глинистому, попереджає ерозію та утворення корки після дощу, нівелює температурний вплив на ґрунт.
А ще мульча приносить користь, коли перегниває у гумус. Вона сприяє збільшенню хробаків, користь від яких всім відома.
Існує декілька основних правил мульчування
Перше правило стосується часу викладання мульчі. Навесні потрібно дочекатися, коли земля “прокинеться”. Першою ознакою цього є проростання бур’янів. А от восени з мульчею не затягують, бо не треба швидкого промерзання ґрунту.
Друге правило про те, що стару мульчу обов’язково потрібно зібрати та відправити або у компостну яму, або спалити. Якщо цього не зробити, то хвороби та шкідники, що накопичились в ній, багаторазово розплодяться.
Третє. Всі знають, що мульча не дає рости бур’янам й тому поспішають мульчувати молоді сходи. При цьому забувають, що мульча притемняє рослину. Отже, мульчування молодої культури, яка не виросла до 10 см є помилкою. Далі. Не забувайте перед мульчуванням розпушити землю сапкою або лопатою.
Не правильно мульчувати як занадто тонким шаром мульчі (вона не дасть ніякого ефекту), так і товстим (згниє і мульча, і рослина). Оптимальною спеціалісти вважають товщину мульчі 3-7 см.
Не все, що є під рукою, годиться для мульчування. Найкращим універсальним матеріалом вважається скошена газонна трава, а також солома та листя.