Всі, у кого вдома є кімнатні рослини знають — окрім створення затишної обстановки, вони також захищають домочадців від грипу і застуди. Звичайно, такими корисними властивостями володіють не всі квіти, а тільки ті, в яких містяться фітонциди. Ці біологічно активні речовини очищають навколишнє середовище від шкідливих мікроорганізмів, грибків, бактерій і вірусів.
У нашій сьогоднішній статті ми поділимося з вами п’ятіркою найпоширеніших домашніх квітів, які виробляють велику кількість фітонцидів. Завдяки їм ви убезпечите себе і свою сім’ю від частих простудних захворювань, тому поставтеся до цього серйозно.
Каланхое пірчасте
Напевно у вашому дитинстві мами і бабусі завжди тримали вдома каланхое, щоб було чим закапати ніс при ГРЗ або грип. Імунітет рослини захищає від захворювань не тільки його, а й людину, що знаходиться поруч. Крім того, пожувавши і проковтнувши листочок каланхое, ви очистите ротову порожнину від мікроорганізмів, а ще це корисно для шлунка при хворобах шлунково-кишкового тракту.
Лавр
Не всі знають, що лавр приносить користь не тільки в засушеному вигляді. Так, якщо в кімнаті знаходиться вазон з даною рослиною, всі патогенні бактерії і віруси будуть знищені. У ньому багато лікувальних мікроелементів, тому воно благотворно впливає на загальний стан здоров’я, до того ж і дуже ефективно бореться з застудою.
Алое
Ці кімнатні квіти часто застосовуються в народній медицині. Вся справа у властивостях соку алое — він надає бактерицидний, протизапальний і знеболюючий ефект. Наприклад, якщо під час хвороби капати в ніс краплі на основі алое, слизова почне швидше відновлюватися, а також підвищиться опірність її клітин до потрапляння в організм хвороботворних частинок.
Хвойні
Перші борці з вірусами і бактеріями — будь-які хвойні рослини. Вони мають потужний знезаражувальну дію, знищують практично всі поширені види мікробів. У домашніх умовах можна виростити ялівець, араукарію, кипарис. Особливо їх варто заводити сім’ям з маленькими дітьми, схильними до частих застуд.
Мирт
Ефірні масла мирту при виділенні в повітря здатні боротися з туберкульозною паличкою, стафілококами і деякими вірусами, що викликають пневмонію. Навіть в опалих листочках і зламаних гілочках квітки спостерігається фитонцидна активність, а настоянки з нього полегшують болі в горлі при запаленнях.
МиртЗагалом, необов’язково заводити будинку непрохідні джунглі. Досить лише буде поставити кілька вазонів з перерахованими рослинами і з часом ви відчуєте на собі їх цілющий ефект.