Укрити на зиму рослини — не те саме, що одягнути на неї чохол. Цього недостатньо, культури потрібно належним чином підготувати до зміни умов життя. Важливо пам’ятати, що універсальних способів і термінів укриття немає — кожному садівникові доведеться приймати рішення самостійно. А щоб воно було вірним, потрібно зрозуміти, що і чому зробити потрібно, а які дії підуть на шкоду рослині.
Як правильно вкрити рослини на зиму
Помилка 1. Нехтування підготовчим етапом. Не тільки садівники-початківці, а й досвідчені дачники нерідко залишають його поза увагою — і даремно. Давайте виділимо ключові моменти підготовки. Спочатку потрібно підгодувати рослини, потім полити їх так, щоб зарядити вологою до самої весни. Також потрібно обрізати зайві гілки і прибрати все опале листя. Не забудьте, що рослини також потрібно обприскати від шкідників та хвороб.
Помилка 2. Непридатні матеріали для укриття. Багато хто за звичкою вкриває рослини чим доведеться, а ті рослини, що не дожили до весни, списують на занадто сувору зиму. Давайте дивитися правді у вічі: не всі підручні матеріали хороші для укриття. У комплексі з іншими — так, їхнє використання виправдане. Перерахуємо властивості гарного покривного матеріалу:
- на ньому не утворюється конденсат,
- він добре зберігає тепло,
- пропускає повітря (дихає), але захищає від вітру,
- укриває від дощу (не промокає).
Якщо ваш вибір упав на фабричні матеріали, заздалегідь ознайомтеся з характеристиками різних видів – нетканих, поліетиленової плівки тощо.
Помилка 3. Неправильні терміни укриття. Правильно вибрати термін для укриття непросто. Якщо поспішаєте, рослини можуть випріти. Запізнитеся — підмерзнуть. Нестабільна погода, коли морози, що начебто вже стали постійними, раптом змінюються затяжною відлигою, давно не рідкість. Єдиний вихід із ситуації – укривати рослини в рекомендовані терміни, а при раптових відлигах або знімати укриття, або влаштовувати провітрювання. Для кожної культури важливо персонально підібрати правильні терміни.