Коли закінчується дачний сезон, грядки звільняються від посадок. На порожнє місце фахівці рекомендують сіяти різні сидерати, щоб оздоровити ґрунт до нового сезону. Сидерати є природними добривами, що мають високу ефективність. Їх висаджують на вільних ділянках чи грядках з основними культурами. Вони не тільки збагачують ґрунт азотом, а й покращують його структуру та пригнічують зростання бур’янів. Розповідаємо про п’ять найкращих сидератів, які перекопувати восени вам не доведеться – це заняття можна відкласти до весни.
Які сидерати посіяти у листопаді
Гірчиця – одна з найшвидших у питанні зростання культур. Рослина має антисептичні властивості, знезаражує землю. Сидерат може чудово впоратись зі шкідливими комахами. Крім цього, гірчиця нарощує пишну зелену масу, яка збагачує ґрунт азотом, фосфором і калієм, що необхідно для отримання більш рясного та якісного врожаю в майбутньому.
Відмінний сидерат, який має властивості дезінфекції – фацелія. Так само як і гірчиця, вона швидко росте та розвивається. Під час процесу росту в рослині накопичуються корисні речовини та азот. На корінцях відбувається розвиток “хороших” бактерій, що діють як антибіотик. Крім того, фацелія відмінно відлякує шкідливих комах.
Олійна редька є трав’янистою рослиною. Вона швидко розростається та утворює багато листя. Коренева система культури потужна, завдяки чому вона добре розпушує ґрунт. Вирощування олійної редьки сприятливо позначається на стані будь-якого ґрунту – підвищується його родючість, нормалізується кислотний рівень. Крім того, знижується кількість бур’янів на грядках.
Сидерат Вика належить до сімейства бобових. Це невибаглива рослина, здатна рости практично у будь-якому кліматі. Вона швидко розростається, стійка до низьких температур, тому її посадку можна здійснювати до кінця листопада.
Конюшина – невелика рослина, яка наддає перевагу вологому ґрунту. Належить до сімейства бобових. Насичує ґрунт азотом та різними органічними речовинами. Коренева система розгалужена, завдяки чому ґрунт стає пухким. Конюшина захищає землю від вимивання та вивітрювання, а також збагачує її різними поживними речовинами.