Сусідка-садівниця пояснила, як правильно обрізати троянду, щоб отримати максимум квітів: не знала це раніше

Підрізання троянд у листопаді є одним із найважливіших кроків на шляху до здорової рослини наступного сезону. Експерти садової справи розповіли, як правильно це робити

Осіннє обрізання троянд – рутинна робота, без якої неможливо уявити красивий і доглянутий сад. Якщо ви хочете радіти гарному цвітінню протягом усього наступного сезону, потрібно обов’язково приділити рослині увагу восени. Розповідаємо про правила підрізання троянд у листопаді.

Як правильно обрізати троянди восени

Почнемо з роз’яснення, навіщо взагалі потрібна така осіння процедура. Так, після підрізання вашим трояндам буде набагато легше перезимувати без шкоди для свого “здоров’я”. Крім того, такий догляд стимулює зростання квіткових бруньок та розвиток кореневої системи. Важливим є і той факт, що підрізання троянд спрощує подальший догляд за кущами та процес підготовки рослини до зими.

Експерти детально розповіли про те, для чого потрібно обрізати троянди наприкінці осені
Експерти детально розповіли про те, для чого потрібно обрізати троянди наприкінці осені

Не поспішати – головний принцип під час обрізки троянд. Занадто рано обрізати троянди – собі на шкоду, адже цей процес стимулює ріст і розгалуження бічних пагонів, а напередодні холодів це явище небажане. Дочекайтеся стійких “мінусів” на градуснику ночами. Температура повинна становити від мінус п’яти до нуля градусів. Ці показники будуть ідеальним орієнтиром для старту обрізки.

Для всіх видів троянд справедливий наступний спосіб: обрізаємо пагони під кутом 45 градусів на пів сантиметра вище за бруньок. Ще вище не рекомендується, адже існує ризик загнивання верхівок гілок. При підрізанні використовуємо гострі, добре наточені та чисті інструменти. Під час процедури іноді дезінфікуйте леза інструментів, наприклад, міцним розчином марганцівки.

Основні правила обрізання троянд восени у своєму саду
Основні правила обрізання троянд восени у своєму саду

Найпершими видаляємо старі, хворі пагони, а також ті, що ростуть всередину куща. Прикореневу поросль також видаляємо під корінь. У результаті залишаємо 5-7 молодих і сильних пагонів. Троянди плетисті багато хто не обрізає зовсім, але тоді виникають труднощі з їхнім укриттям. Рекомендується формувати такі троянди горизонтально, відсікаючи зайві пагони з усіх боків. У такому випадку квітки покриватимуть гілки від верхівки до самого низу, чого не станеться, якщо давати пагонам рости у висоту.

Популярне

Подібні новини