Досвідчені у цьому садівники запевняють, що троянди – рослини загалом не вибагливі, але багато хто просто припускається помилок, що не дозволяють отримати бажаного результату. Спробуємо розібратися, що то за помилки.
Посадковий матеріал
Не варто економити на посадковому матеріалі. Як правило справджується прислів’я: “Дешева рибка, погана юшка”. Щоб не мати надалі розчарувань, купуйте кущі для посадки у перевірених продавців, які мають знання, досвід та совість.
Місце розташування троянд
Цей фактор також має важливе значення. Пам’ятайте, що троянди полюбляють сонячне світло, не переносять холодні вітри та заболочену місцевість. Ці негативні фактори спричиняють грибкові хвороби трояндам. Важливо також витримувати певну дистанцію між самими кущами рослин. Так відстань між в’юнкими трояндами повинна становити до 1 м, а чайно-гібридними від 60 до 70 см.
Регулярність у видаленні квітів, що відцвіли
Цього правила потрібно дотримуватися протягом всього періоду цвітіння троянд аж до холодів. А ще потрібно видаляти сліпі пагони. Для того, щоб на них з’явилися квіти, їх варто вкоротити на 2/3 їхньої довжини.
Підживлення кущів
Троянди добре реагують на внесення перегною, курячого посліду, полив трав’яним настоєм. За сезон їх також потрібно підгодовувати аміачною та кальцієвою селітрою, а також суперфосфатом та калійною сіллю.
Неправильний полив
Поливати троянди потрібно водою не нижче +16° по 1 відру під кожен кущ. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла на листя. Вживайте всі заходи для того, щоб квіти не захворіли на борошнисту росу та бороніть їх від попелиць.