Спочатку про загальні моменти. Зрозуміло, що головки, які мають пошкодження, ознаки хвороби та гнилості зберігатися не будуть. Їх потрібно позбавитися. Ті, що придатні до зберігання, потрібно просушити на сонці протягом 5 днів. Треба знати, що ідеальна температура зберігання зимового часнику -2°- +4° з вологістю повітря 60-80 %, а літній можна зберігати при температурі +20° з вологістю 50-70%. Доступ світла варто обмежити.
Способи зберігання
Старовинний спосіб, який дійшов до нас – це коли бадилля часнику сплітають у коси та підвішують у приміщенні з показниками температури та вологості, про які сказано вище.
Ще одним, перевіреним роками способом, є зберігання головок у полотняному мішку або у сухих банках без кришок. Умови зберігання такі ж самі.
Добре зарекомендувало себе розміщення часнику у банках чи коробках з сіллю, яка поглинає зайву вологу.
Також можна кожну голівку часнику обваляти у борошні, а потім розкласти у контейнер, насипаючи борошно шарами. Контейнер потрібно закрити кришкою. Таким чином є шанс зберегти продукцію до літа.
Чергувати шари часнику у контейнері можна з золою. При цьому останній шар потрібен бути саме з золи.
Зберігають голівки часнику й обертаючи кожну у харчову плівку, або роблячи захисний шар з парафіну.
До 3 місяців можна зберігати почищений часник у банці з олією, тримаючи її під кришкою у холодильнику. До того ж таку олію часто використовують для приготування кулінарних страв.
За таким же принципом зберігають продукцію у вині та оцті. А ще часник висушують або зберігають у морозилці.