Та саме з останнім інгредієнтом потрібно бути вкрай обережним. Але про все по порядку.
В кавовій гущі міститься магній, калій, фосфор, кальцій, азот, залізо та інші сполуки і речовини. Завдяки їм грунт стає більш пухким та краще пропускає повітря. А ще деякі шкідники бояться його, як вогню.
Та підживлення кавовою гущею не є універсальним засобом та підходить далеко не всім кімнатним рослинам.
Якщо підживити нею кактуси та інші сукуленти, то рослини почуватимуться тільки гірше. Недопиту каву також не слід наливати в горщик з геранню та традесканцією.
В цілому, якщо маєте сумніви, чи буде рада рослина якомусь підживленню – краще скористатися універсальними засобами. Використовуйте їх, згідно інструкції.
В той же час, є список рослин, яким кавова гуща дійсно допоможе. До таких відносяться: цибулинні квіти, азалія, гортензія, фікуси, фіалки, бегонія, кімнатна троянда, аспарагус.
Як правильно використовувати підживлення з кавової гущі?
Свіжемелену каву категорично заборонено додавати в грунт. Потрібно взяти гущу після звареної кави, підсушити її, і внести в грунт, пам’ятаючи, що в землі її має бути не більше 50%.
Нагадаємо важливі ознаки, які вказують на те, що рослині не вистачає поживних речовин і потрібно терміново це виправити:
- листя змінило забарвлення;
- квітки стали дрібними;
- стебла рослин почали витягуватись;
- сповільнився ріст листя;
- немає бутонів або ж вони опадають.
Та краще не чекати “червоних прапорців”, а скласти графік підживлення і чітко йому слідувати. Тоді ваші квіти будуть здоровими, та довгі роки тішитимуть вас своєї красою.