Лісову красуню з її ароматом ніякий пластик не замінить. Але вже скоро ажіотаж спаде і тоді гірко бачити, як ялинки масово з’являються на смітниках.
Ми, на відміну від деяких закордонних сусідів, ми не опалюємо деревами, що стали непотребом, будинки, не робимо з них компост та не майструємо з них побутових дрібниць.
Втім ялинки, які відслужили, цілком можуть стати непоганою мульчею, тому що хвойні гілочки затримують вологу в ґрунті, виділяють речовини, які знищують деякі хвороби, захищають культури від шкідників, особливо слимаків, не дають можливості проростати бур’янам.
Так, дехто скаже, що хвоя закислює ґрунт, але є, на приклад, деякі квіти, яким він потрібен саме такий — з підвищеною кислотністю. До таких відносяться гортензії, рододендрони. Садова суниця, салат, цибуля також добре сприймуть захист у вигляді хвої.
Деякі городники діляться своїм досвідом, розповідаючи про гарні врожаї картоплі, якщо в лунку перед посадкою покладуть жменю гілочок, збережених з новорічної ялинки. Разом з попелом такий додаток є хорошим дренажем та відлякує ведмедку й дротяника. До речі, знавці стверджують, що якраз зола та попіл нівелюють здатність хвої підкислювати землю.
Гарні відгуки й від тих, хто пристосувався використовувати ялинкову хвою для троянд.
Від яблуневої плодожерки та вогнівки дбайливі дачники роблять розчин для обприскування: настоюють 1,5 кг ялинкових гілочок у 10 л гарячої води. Для обробки ним помідорів з метою профілактики фітофтори туди додають ще 40 г господарського мила.
Отже, подумайте, чи варто розкидатися добром після свят.