Тепер саджаю тільки червону капусту: родить пишно, не боїться шкідників та майже не потребує догляду

Капуста з ліловою голівкою є близькою родичкою звичайної для наших дачників білоголової. Винуватцем фіолетового кольору є високий вміст такої речовини як антоціан.

Хоча лілова капуста поступається зовсім трошки білій в урожайності, вона більш стійка до шкідників та хвороб. Тож поговоримо про висаджування цієї красуні у відкритий ґрунт.

Для того, щоб культура росла швидко, а качан був щільним та яскравим, їй потрібна добре освітлена ділянка, пухкий, багатий гумусом нейтральної кислоти ґрунт. Буде добре, якщо до неї на ділянці росли огірки, картопля, морква, цибуля або бобові. Не треба висаджувати капусту там, раніше росли її родичі – хрестоцвітні.

Висаджувати рослину можна насінням, але все ж таки краще спочатку виростити розсаду. Це тому, що догляд за сходами з насіння більш трудомісткий.

Городник розповів переваги висадки червоної капусти

Втім, якщо ви вирішите піти таким шляхом, то у наших регіонах її висівають у березні-квітні. Для цього насіння спочатку знезаражують: тримають 15 хвилин у термосі з гарячою водою, а потім переміщають його на 2 хвилини у холодну. На цьому процес не закінчується, тому що далі насіння тримають у вологій тканині при кімнатній температурі 1 добу, а потім переносять у місце з температурою 1-2°. Перед посадкою його підсушують. Висаджують по 4 насіння на глибину 4 см, а відстань між лунками – 60 см. Після появи 2-3 листків сіянці проріджують.

Городник розповів переваги висадки червоної капусти

Розсаду бажано вирощувати спочатку у теплиці при температурі коли з’являться сходи 7-8°, а через тиждень можна її збільшити до 15-18°.

Після появи сходів через 2 тижні її потрібно пікірувати, пересаджуючи у торф’яні горщики. У травні сіянці досягнуть 17-20 см у висоту. Тоді їх пересаджують на грядку, заглиблюючи на 2 см у ґрунт. Міжряддя роблять шириною 60 см, а між лунками – 40-50 см.

Популярне

Подібні новини