Перш за все потрібно розуміти, що оскільки теплиця чи парник є закритою системою, то вирощування в ній цілком залежить від господаря. Тобто, якщо він хоч на короткий час не забезпечить рослини світлом, теплом, вологою, підживленням і таке інше, то шанси загинути в них збільшуються в рази у порівнянні з тими, що ростуть на відкритому просторі.
Далі. Однією з головних проблем теплиці є швидке виснажування ґрунту. Його необхідно не тільки підживлювати, вирощувати сидерати (що само по собі вже вкрай трудомістке зайняття), а й 1 раз на 5 років повністю міняти.
Проблемою є й те, що в одному парнику доводиться вирощувати різні види рослин, інколи не сумісних між собою, або вимагаючи різних температурних та інших умов. Невдале сусідство також призводить до появи потенційного захворювання. Якщо ж наявність збудників хвороб вже існує, то боротьба з ними у теплиці набагато складніша: використання хімії негативно відіб’ється на рослинах. Майте на увазі, що для запобігання хворобам потрібно підтримувати ідеальну чистоту, а це все — зайвий час та сили.
Забезпечення вентиляції та правильної циркуляції повітря є не маловажливим. А значить, вам потрібно постійно контролювати та реагувати на зміни температури, щоб теплиця не перетворилась на токсичну камеру.
Крім того, потрібно постійно прикладати руки до ремонту конструкцій теплиці, щоб підтримувати їх у гарному стані, бо від цього у першу чергу й залежить стан, у якому ви вирощуєте культури. А, як відомо, процес ремонту, полагодження та удосконалення завершення не має.