Спочатку, що це за проблеми. Все просто. Посадковий матеріал не повинен засохнути, згнити або прорости. До того ж він має бути таким, щоб на грядці цибуля, яка виросла з сіянки, не стрілкувалася.
Умови правильного зберігання
Головний принцип – не допускати знаходження сіянців при температурі вище +25° та нижче -3°.
Спеціалісти у зв’язку з цим визначають теплий та холодний методи зберігання.
При теплому методі температурний проміжок від +14 до +25° з вологістю повітря 50-60%. При цьому зазначають, що це підходить цибулинам так званих 2 та 3 фракцій, тобто тим, в яких діаметр 14-21 мм та 21-24 мм.
Для цибулин 1 фракції з діаметром 8-14 мм підходить холодний метод від 0 до -3° з вологістю 85-90%.
Зберігання посадкового матеріалу при t+5…+8° загрожує передчасним проростанням.
У такому випадку сіянка посилює свою діяльність, а, значить, втрачає багато вологи. В результаті цибулина засихає. А от зародкова брунька навпаки пробуджується та починає зростати. Тому потрібно уникати неправильних температур.
Перед самою посадкою знавці радять сіянку прогріти при температурі близько +30°. Вважається, що це знижує стрілкування та підвищує імунітет коренеплоду до різного роду хвороб.
Якщо у вас немає можливості створити навколишнє середовище з високою температурою, то ви можете скористатися прогріванням цибулин у воді, підігрітій до t +50°, протягом 1 години.
Втім, головним негативним фактором у запущенні процесу стрілкування є весняні заморозки. Майте це на увазі та дійте правильно.