Красива зелена рослина з яскравими жовтими квітами комусь подобається, а у когось викликає чимало запитань, чи варто її використовувати в побуті. Поки хтось лікує шкірні захворювання та рани за допомогою такої трави, інші все-таки віддають перевагу звичайним аптечним засобом. Чимало власників своєї городньої ділянки викорчовують кущі, навіть не підозрюючи, що ця рослина може принести чимало користі.
Користь і шкода чистотілу
Для початку варто сказати про корисні властивості цієї рослини. У складі чистотілу містяться речовини, які має заспокійливий, протиспазматичний і жовчогінний ефект. Втім, дещо збудлива дія цієї рослини може призвести до незначного підвищення кров’яного тиску. Саме тому лікарі рекомендують тим чи іншим способом використовувати при млявій роботі кишківника, хворобах шлунка або під час застою жовчі.
А ось що стосується лікувальних властивостей цієї рослини, то варто завдячувати високому вмісту отрут. Понад 12 різних отрут вбивають багато видів бактерій. Саме завдяки цьому рослина допомагає вилікувати велику кількість хвороб і пришвидшує загоєння ран. Ба більше, як можна зрозуміти з назви рослини, вона допомагає лікувати саме захворювання шкіри.
Що стосується шкоди чистотілу, то варто не забувати про те, що у складі цієї рослини, як було написано вище, міститься дуже багато отруйних речовин. Саме тому вживати рослинний сік чистотілу людині ні в якому разі не можна. Крім того, потрібно консультуватись із лікарем щодо застосування рослини у разі наявності ішемічних та інших хвороб серця, гіпотонічної хвороби, проносів і підвищеної сонливості. Вагітним варто взагалі відмовитись від використання чистотілу.